Wyśpiewała sobie wyjazd do Brukseli

0
1078
GAIA

Ogromny sukces wokalny odniosła Krasnobrodzianka Dominika Radlińska. Dziewczyna zajęła I miejsce, w kat. gimnazjum, podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W nagrodę pojedzie do Brukseli.

W festiwalu, który odbył się 12 maja 2017r. w Miejskim Domu Kultury w Kielcach, wzięło udział 25 solistów w kategorii szkół podstawowych, 29 solistów w kategorii gimnazjalnej, 9 solistów w kategorii ponadgimnazjalnej i 11 solistów w kategorii osoby dorosłe.

Zwycięstwo Dominika zapewniła sobie, wykonując utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” (słowa i muzyka Grzegorz Tomczak). Nagrodę – wycieczkę do Brukseli ufundował europoseł Bogdan Wenta.

Prezentacje wokalne solistów oceniało Jury w składzie: Bogdan Wenta – europoseł, prezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”, Danuta Papaj – wiceprezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”, Joanna Winiarska – radna Rady Miasta Kielce, Magdalena Nowaczek – piosenkarka, nauczycielka wokalu, Jacek Hajnrych – muzyk, kompozytor, dziennikarz Radia Kielce.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments