“Projekt Grechuta” i “W związku z Tobą” zabrzmi w Zamościu

1
1011
fot. www.plateau.home.pl

Mają na swoim koncie pięć płyt oraz współpracę z takimi nazwiskami jak: Lech Janerka, Martyna Jakubowicz, Adam Nowak, Wojciech Waglewski, Muniek Staszczyk, Krzysztof Kiliański, Marek Piekarczyk czy Renata Przemyk.

Z Zamościem łączy ich “Projekt Grechuta”. Jest to 10 utworów z bogatej kolekcji utworów Marka Grechuty, zaaranżowanych awangardowo z udziałem zaproszonych gwiazd polskiej sceny.

Jednak do tej pory Ci fascynujący muzycy nie mieli okazji wystąpić przed zamojską publicznością. To się zmieni już za kilka tygodni. W niedzielę, 4 czerwca na Rynku Wielkim zagra zespół PLATEAU. Możemy liczyć na wyśmienite widowisko, połączenie liryki, dużej dawki autoironii i akcentów kabaretowych.

Do tej pory zagrali ponad 600 wspaniałych koncertów, podczas których potrafią jak nikt zaczarować i wzruszyć publiczność. Koncert jest częścią trasy koncertowej wiosna-lato 2017 i promuje ostatnią płytę zespołu “W związku z Tobą”. Muzycy wystąpią na zakończenie XXIII Jarmarku Hetmańskiego.
Zespół Plateau jest uważany za jeden z najlepiej wypadających na żywo zespołów w Polsce.

My, mieliśmy okazję być na koncercie Plateau w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich – jesteśmy wciąż pod ogromnym wrażeniem. (red.)
Sami posłuchajcie jak brzmi duet Plateau i Renaty Przemyk oraz odważna aranżacja utworu Marka Grechuty.

 

Poprzedni artykuł„Odważni jak szczury, wdarli się w więzienne mury”
Następny artykułZamojski Uniwersytet III Wieku świętuje jubileusz
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Zespół Plateau wystąpił w Zamościu przed kilku laty, chyba na festiwalu im. Marka Grechuty.