Wicherek odsłoni tablicę w Zamojskiej Alei Sław. Wśród gości m.in. Zanussi

0
820

Kolejną, znamienitą postacią uhonorowaną pamiątkową tablicą w Zamojskiej Alei Sław na ul. Grodzkiej będzie Tadeusz Wicherek, dyrektor i dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Zamościu. Na jubileuszowej, X już edycji uroczystości odsłonięcia tablicy, która odbędzie się 9 czerwca 2017 r. pojawią się bohaterowie poprzednich edycji.

Wśród zaproszonych gości są m.in.: K. Zanussi. prof. M. Konieczny. S. Szmidt i P. Dudziński. Być może uroczystość swoją obecnością zaszczyci także Beata Ścibakówna. Prawdopodobnie, ze względu na obowiązki zawodowe, nie przyjedzie z nią jej mąż, Jan Englert.

Projekt Honorowania Ludzi Kultury związanych z Zamościem poprzez swoją twórczość artystyczną i działalność naukową zyskał sobie przychylność władz samorządowych, zamojskiej społeczności, turystów oraz przedstawicieli mediów. Pomysłodawczynią Zamojskiej Alei Sław jest Teresa Madej, zamojska przewodniczka i współtwórczyni portalu www.zamosconline.pl
– W marcu 2017 r. minęło dziesięć lat od zacnej obecności Tadeusza Wicherka w Zamościu, czyli od wygrania konkursu na dyrektora i dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Zamościu. W tym roku mija także 35. lat jego artystycznej działalności. Za sławę jaką przynosi naszemu miastu i Regionowi podziękujemy Maestro tablicą pamiątkową i galą na jego cześć. Impreza jest otwarta dla publiczności – mówi Teresa Madej

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym tegorocznej „Alei Sław”. O scenariuszu uroczystości będziemy Państwa informować na bieżąco.

Poprzedni artykułSporu wokół płatnych parkingów ciąg dalszy
Następny artykułRuszyła budowa drogi Krasnobród – Jacnia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments