Ruszyła budowa drogi Krasnobród – Jacnia.

2
1559

Droga powiatowa nr  nr 3260L w miejscowościach: Krasnobród, Hutki, Jacnia w końcu zostanie wyremontowana. Mieszkańcy i przejezdni od dłuższego czasu skarżyli się na dziury i wertepy utrudniające jazdę.  26 kwietnia 2017 roku, na parkingu w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej i Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie odbyło się oficjalne przekazanie terenu budowy drogi powiatowej na odcinku Jacnia – Krasnobród.

Oficjalnego przekazania, wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy prac Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „SADEX” Janusz Sadlik Kol. Sitno 84, reprezentowanemu przez Konrada Sadlika – kierownika budowy dokonał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu Józef Łagowski. Protokół przekazania oraz niezbędne dokumenty zostały podpisane w Urzędzie Miejskim w Krasnobrodzie.

Oprócz wykonawcy i dyrektora ZDP w Zamościu, w spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, wójt Gminy Adamów Dariusz Szykuła oraz inspektor nadzoru Dawid Blicharz.

To wydarzenie zapoczątkowało realizację inwestycję bardzo długo oczekiwanej, zarówno przez mieszkańców miasta i gminy Krasnobród jak i turystów oraz innych użytkowników tej drogi.

Wszyscy zabierając głos podczas tego spotkania, a wśród nich wicestarosta zamojski Kazimierz Mielnicki, w swoich wypowiedziach wyrazili zadowolenie z rozpoczęcia tak ważnej dla miasta, gminy  i powiatu, inwestycji.

Wykonawca prac poinformował, że dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe. Poinformował też, że mimo iż zawarty w umowie termin zakończenia przebudowy drogi określono na początek października br., to postara się aby inwestycja trwała jak najkrócej, tak aby turyści w czasie wakacji mogli dojechać do miasta już po nowo wyremontowanej drodze.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3260L relacji Jacnia – Tomaszów Lubelski, na odcinku Jacnia – granica Krasnobrodu o długości 6,7 km będzie realizowany ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wartość wykonania zadania po przetargu to kwota 4 929 644,82 zł. brutto, z czego 25% , tj. nieco ponad 1 mln 200 tys. zł. pokryje Powiat Zamojski (wnioskodawca) oraz 25% gminy partycypujące, a w tym: Krasnobród ok. 1 mln 200 tys. zł. i gmina Adamów ok. 100 tys. Dotacja z budżetu państwa wyniesie 50%, tj. prawie 2,5 mln zł.

źródło: Urząd Gminy Krasnobród

Poprzedni artykułWicherek odsłoni tablicę w Zamojskiej Alei Sław. Wśród gości m.in. Zanussi
Następny artykułDołóż swoją złotówkę i pomóż ułożyć “Kilometry Dobra”
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A co z drogą Suchowola , Hutków , Krasnobród ????????

Anonimowo

Wysoką jakość naszych prac budowlanych osiągamy dzięki zaangażowaniu doświadczonych fachowców naszej firmy, a także stosując nowoczesne systemy i atestowane materiały budowlane. http://roslandomdesign.pl/