Sporu wokół płatnych parkingów ciąg dalszy

0
704

Uchwała dotycząca płatnego parkowania w Zamościu, podwyższająca stawki za postój w obrębie Starówki (czytaj TUTAJ), uchwalona w marcu tego roku przez Radę Miasta, została zaskarżona przez Klub Radnych PiS. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały.

Stwierdzono, iż:

  1. Zapisy o instytucji zameldowania wynikające z ewidencji ludności nie mogą być podstawą warunkującą nabycie praw w zakresie abonamentu.
  2. Regulacje kwestii   abonamentu preferencyjnego określone w § 4 zapisane w uchwale, Rada Miasta posługuje się zamiennie pojęciami „mieszkańca” i „osoby zameldowanej” oraz „najemcy lokalu użytkowego” i „najemcy lokalu użytkowego będącego własnością miasta” – wskazane pojęcia nie są pojęciami tożsamymi i nie mogą być używane zamiennie.
  3. Uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania jest aktem prawa miejscowego a więc uchwały podejmowane przez organy samorządowe muszą zawierać sformułowania jasne, wyczerpujące, uniemożliwiające stosowanie niedopuszczalnego, sprzecznego z prawem luzu interpretacyjnego. Regulacja uchwały powinna zapewniać ten sam poziom praw i obowiązków dla adresatów znajdujących się w identycznej sytuacji.

 

Jak poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki, dziś w siedzibie LUW w Lublinie o 12.30  rozpocznie się briefing prasowy rzecznika wojewody lubelskiego Radosława Brzózki dotyczący dyskusji wokół rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody nt. uchwały ws. płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych miasta Zamość.

Poprzedni artykułWoj. lubelskie: Przejdą burze z gradem
Następny artykułWicherek odsłoni tablicę w Zamojskiej Alei Sław. Wśród gości m.in. Zanussi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments