Darmowe przejazdy dla 70 – latków? Wnioskują o to zamojscy Seniorzy

1
2630

Zamojscy Seniorzy po 70 – tce chcą darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Głos w tej sprawie, w imieniu seniorów zabrał podczas ostatniej sesji, mieszkaniec Zamościa i członek Zarządu Osiedla Planty, Stanisław Tyrka.

W Zamościu zgodnie z uchwałą Rady Miasta do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK uprawnione są osoby, które ukończyły 75 rok życia. Ponadto rencistom powyżej 55 lat oraz wszystkim emerytom przysługuje 50 – cio procentowa ulga.

Według Stanisława Tyrki to za mało. Uważa on, że darmowe przejazdy w Zamościu powinny objąć osoby od 70 roku życia, gdyż jak twierdzi – jest tak w całej Polsce, oprócz Zamościa. – Czyżby w Zamościu ludzie najdłużej żyli? A może chodzi o to, że część już nie będzie mogła skorzystać z darmowych przejazdów, bo znajdzie się w grobie, a inni skorzystają tylko rok, dwa lub trzy lata? – pytał podczas swojego wystąpienia, Stanisław Tyrka. Zwrócił także uwagę, iż koszt biletów okresowych dla seniorów w Zamościu, jest znacznie wyższy niż przykładowo w stolicy. – Bilet kwartalny w Zamościu kosztuje od 60 do 80 zł, natomiast w Warszawie wystarczy mieć 65 lat, by kupić bilet roczny za 50 zł – podkreślił Tyrka.

Obecny na radzie Prezes Zarządu MZK, Krzysztof Szmit obiecał zająć się sprawą darmowych przejazdów. – Potrzebujemy danych do obliczenia, ile osób faktycznie, taka regulacja miałaby objąć. Jeżeli takie dane do nas dotrą, to ja będę w stanie przedstawić Państwu rzeczowe informacje w tym zakresie – zapewnił. Poinformował także, że podobny wniosek dotyczący darmowych przejazdów złożyło w MZK zamojskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. – W tych dwóch przypadkach wprowadzenie takiej regulacji jest uzasadnione i nie powinna to być wielka kwota, ale faktem jest, że skądś te pieniądze trzeba będzie zabrać, żeby Miasto mogło zrekompensować spółce MZK stratę, którą spółka poniesie z tytułu tej bonifikaty – dodał Prezes Szmit.

Poprzedni artykułFotele dyrektorskie do wzięcia
Następny artykułStwórzmy dzieciom plac zabaw
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A osoby niepełnosprawne ruchowo? W innych miastach nie ma problemu z bezpłatnymi przejazdami. Ta grupa osób chyba bardziej potrzebuje darmowych przejazdów że względu na ograniczenia. Tylko kto się tym zajmie…