UKS Basket Zamość kontra Hensfort Przemyśl

0
1814

Dzisiaj 19 marca w niedzielę, w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, podopieczni Krzysztofa Mazurka podejmowali – Hensfort Przemyśl. Drużyna z Przemyśla zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach, tuż za Siarką Tarnobrzeg, wygrywając dziewięć z dwunastu pojedynków.
Był to drugi mecz pomiędzy Basketem a Hensfortem w sezonie. W pierwszym spotkaniu, w Przemyślu, lepsi okazali się gospodarze wygrywając 95:55 (20:9; 21:11; 31:16; 23:19).
Kluczem do wygranej miało być ograniczenie poczynań na boisku takich zawodników jak: Janczak Szymon – 17. 9 pkt na mecz, który w plebiscycie „Nowin” zajął 3 miejsce w kategorii – Talent Roku 2016 oraz znalazł się na liście, największych polskich talentów, którzy mają największe szanse na zrobienie wielkiej kariery. Strzępek Paweł – 15. 7 pkt na mecz, który w plebiscycie „Nowin” został najpopularniejszym zawodnikiem Przemyśla i powiatu. Walciszewski Kacper – 11. 4 pkt na mecz, Radoń Karol – 8. 9 pkt na mecz, Complak Jakub – 8. 3 pkt na mecz, Kleszcz Mikołaj – 7. 3 pkt na mecz.
Trenerem drużyny z Przemyśla jest Daniel Puchalski, który grał zawodowo w koszykówkę. Reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski. Medalista młodzieżowych i seniorskich Mistrzostw Polski. Uczestnik Meczu Gwiazd ekstraklasy.

Goście dodatkowo przywieźli ze sobą znaczną ilość kibiców!

Podopieczni Mazurka niestety nie podołali gościom z Przemyśla przegrywając 73 : 89. (14:22, 25;18, 20;24, 14;25). Drużyna z Zamościa zajmuje ósme miejsce w rozgrywkach 3 LM w sezonie 2016/ 17.
Pierwszą połowę przegraliśmy zaledwie 1 punktem, grając jak równy z równym. Po trzeciej kwarcie, goście odskoczyli na pięcio punktową przewagę, natomiast w czwartej kwarcie kontuzji kolana doznał Wojciech Inglot, co skutecznie wykorzystali siedemnastolatkowie z Przemyśla, wygrywając czwartą kwartę 25 do 14.
Dla UKSu punkty zdobywali: Maciej Szynkarczuk – 18 pkt, Przemysław Mazurek – 18 pkt, Wojciech Inglot – 10 pkt, Krzysztof Mazurek – 10 pkt, Kamil Kluczek – 7 pkt, Michał Toczyński – 6 pkt, Marek Nieścior – 2 pkt, Tomasz Ulanicki – 2 pkt, Marek Gajewski, Marcin Maziarczyk, Michał Różański.
Trener: Krzysztof Mazurek.
Sędziowali – Kołoszewski A., Krzemiśnki D.