Zmodernizowano laboratorium w szpitalu „papieskim”

2
2683
fot. www.szpital.zam.pl

Laboratorium Analityczne w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu przeszło w ostatnich miesiącach gruntowny remont. Jest nie tylko nowocześnie ale i funkcjonalnie. Wprowadzono udogodnienia mające usprawnić obsługę pacjentów.

Modernizacji poddano poczekalnię oraz salę pobrań. Wprowadzono system elektronicznego zarządzania kolejką. – Od teraz pacjent, który przychodzi na badania, kieruje się do automatu, gdzie wybiera właściwą dla siebie kategorię: A – jeżeli posiada skierowanie z poradni specjalistycznej, B – jeżeli jest pacjentem prawnie uprzywilejowanym, a także jeśli został skierowany na badanie tomografii komputerowej, na chemioterapię, i na krzywa cukrową, D- jeżeli pacjent zgłasza się ze skierowaniem z poradni specjalistycznej lub innych poradni które mają podpisaną umowę ze szpitalem i dodatkowo mają życzenie wykonania badań odpłatnych, kategoria E jest przeznaczona dla pacjentów bez skierowań lub ze skierowaniami z gabinetów prywatnych – tłumaczy dr n. farm. Barbara Mika, kierownik Laboratorium.

Automat do wydawania biletów do kolejki czynny jest w dni robocze w godz. 6.30 – 18.00. Po odebraniu biletu pacjent oczekuje na wezwanie do jednego z czterech stanowisk rejestracji, a następnie jest wzywany do stanowiska pobrań. Gotowe wyniki badań pacjent samodzielnie odbiera w automacie e- kiosku. – Koniczny jest tutaj dokument wydany pacjentowi w czasie rejestracji – potwierdzenie przyjęcia pacjenta w laboratorium, który zawiera unikalne dla danego pacjenta dane – podkreśla dr n. farm. Barbara Mika.

Co ważne, pacjent może odebrać swój wynik w automacie 24 godz na dobę 7 dni w tygodniu.

Pacjenci laboratorium mogą także odbierać swoje wyniki badań na stronie www.szpital.zam.pl

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments