Karolina zawsze „coś” wyśpiewa …

0
1129

Karolina zawsze „coś” wyśpiewa …
I nie jest to jedyny jej atut, bo poza tym tańczy, recytuje, gra w kole teatralnym i angażuje się sportowo. A wyróżnienie przyznane przez jury XVII Spotkań z Kolędą i Pastorałką zorganizowanych 10 stycznia 2017 r. przez zamojski Młodzieżowy Dom Kultury to tylko rozgrzewka przed czekającymi ją w najbliższym czasie zmaganiami wokalnymi.
Członkowie komisji w składzie: pani Wiesława Badach, ksiądz Piotr Spyra, pan Witold Paszt, pan Dariusz Tokarzewski i pan Marian Szewera wyróżnili Karolinę Szeremetę za wykonanie kolędy “Mario, czy już wiesz”. Tego samego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu wystąpił również gimnazjalny chór „Echo”, który zaprezentował się z wykonaniem kolędy „Nad Betlejem w ciemną noc”. Na co dzień śpiewa w nim również Karolina.
Zarówno solistkę, jak i chór do występu przygotowywał nauczyciel muzyki w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – pan Marek Biszczan.
Śpiew jest jedną z wielu pasji Karoliny, którą uczennica rozwija zarówno w swoim gimnazjum, jak i poza nim, uczestnicząc m.in. w indywidualnych zajęciach z wokalu w Szkole Muzycznej Yamaha w Zamościu. W zasadzie nie ma dla niej żadnych barier, zarówno w zakresie repertuaru, jak i języka. Jej opiekunom zawsze udaje się ją skutecznie zmotywować, a ona sama do każdego wyzwania podchodzi bardzo ambitnie. Od początku nauki w gimnazjum Karolina uczestniczyła w różnych konkursach, festiwalach i przeglądach, zajmując czołowe miejsca na podium lub zdobywając wyróżnienia za wykonanie piosenek w języku polskim, angielskim, francuskim oraz rosyjskim. Ciekawostką jest fakt, że tego ostatniego języka uczennica nie uczy się w szkole, ale z rosyjskim tekstem poradziła sobie znakomicie i w 2016 r. podczas II Konkursu Piosenki Rosyjskiej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu zdobyła II miejsce za prezentację utworu „Opiat metel”.
Rok wcześniej Karolina zaprezentowała swoje umiejętności w Grabowcu podczas III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, gdzie „wyśpiewała” I miejsce oraz nagrodę w postaci nagrania utworu za najlepszy występ wokalny, przyznaną przez Muzyczne Studio Orange oraz miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Natomiast kilka dni wcześniej w zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury podczas VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” zdobyła wyróżnienie.
Każdy sukces Karoliny, nawet ten najmniejszy, jakim jest chociażby uczestnictwo w etapie wojewódzkim czy ogólnopolskim konkursu, to sukces gimnazjum, do którego uczęszcza. Niewątpliwie był nim udział w kwietniu 2016 r. w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie, III miejsce w kategorii poezja śpiewana podczas czerwcowego I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych w Zwierzyńcu, czy też awans do listopadowego lubelskiego finału VII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”. I chociaż nie zawsze udaje się jej dostać do czołówki nagrodzonych wykonawców, za każdym razem zdobywa olbrzymie doświadczenie, które z pewnością wykorzysta w przyszłości.
Drugą pasją, której Karolina do niedawna poświęcała swój wolny czas, jest taniec. Przez 8 lat tę umiejętność doskonaliła w zamojskiej Szkole Tańca M. i J. Myka, gdzie zdobyła klasę taneczną C w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Miejsce na podium wywalczyła między innymi w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego w Stalowej Woli, Lublinie, Radomiu, Warszawie, Mielcu, Tarnowie, Dębicy i Białej Podlaskiej. Obecnie zdobyte umiejętności Karolina wykorzystuje w gimnazjalnym kole tanecznym, które swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i gminne, a także współpracuje z kołem teatralnym „Ego”.
Karolina jest uczennicą klasy III i już za kilka miesięcy opuści mury komarowskiego gimnazjum. Dla młodszych rówieśników może być wzorem do naśladowania i dowodem na to, że osiągnięcie sukcesu może nie jest łatwe, ale jest naprawdę możliwe.

Poprzedni artykułOddaj głos na Zamość. Do wygrania 40 000zł na sprzęt AGD
Następny artykuł“Malinowa” impreza na Rynku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments