Karolina zawsze „coś” wyśpiewa …

0
1074

Karolina zawsze „coś” wyśpiewa …
I nie jest to jedyny jej atut, bo poza tym tańczy, recytuje, gra w kole teatralnym i angażuje się sportowo. A wyróżnienie przyznane przez jury XVII Spotkań z Kolędą i Pastorałką zorganizowanych 10 stycznia 2017 r. przez zamojski Młodzieżowy Dom Kultury to tylko rozgrzewka przed czekającymi ją w najbliższym czasie zmaganiami wokalnymi.
Członkowie komisji w składzie: pani Wiesława Badach, ksiądz Piotr Spyra, pan Witold Paszt, pan Dariusz Tokarzewski i pan Marian Szewera wyróżnili Karolinę Szeremetę za wykonanie kolędy “Mario, czy już wiesz”. Tego samego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu wystąpił również gimnazjalny chór „Echo”, który zaprezentował się z wykonaniem kolędy „Nad Betlejem w ciemną noc”. Na co dzień śpiewa w nim również Karolina.
Zarówno solistkę, jak i chór do występu przygotowywał nauczyciel muzyki w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – pan Marek Biszczan.
Śpiew jest jedną z wielu pasji Karoliny, którą uczennica rozwija zarówno w swoim gimnazjum, jak i poza nim, uczestnicząc m.in. w indywidualnych zajęciach z wokalu w Szkole Muzycznej Yamaha w Zamościu. W zasadzie nie ma dla niej żadnych barier, zarówno w zakresie repertuaru, jak i języka. Jej opiekunom zawsze udaje się ją skutecznie zmotywować, a ona sama do każdego wyzwania podchodzi bardzo ambitnie. Od początku nauki w gimnazjum Karolina uczestniczyła w różnych konkursach, festiwalach i przeglądach, zajmując czołowe miejsca na podium lub zdobywając wyróżnienia za wykonanie piosenek w języku polskim, angielskim, francuskim oraz rosyjskim. Ciekawostką jest fakt, że tego ostatniego języka uczennica nie uczy się w szkole, ale z rosyjskim tekstem poradziła sobie znakomicie i w 2016 r. podczas II Konkursu Piosenki Rosyjskiej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu zdobyła II miejsce za prezentację utworu „Opiat metel”.
Rok wcześniej Karolina zaprezentowała swoje umiejętności w Grabowcu podczas III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, gdzie „wyśpiewała” I miejsce oraz nagrodę w postaci nagrania utworu za najlepszy występ wokalny, przyznaną przez Muzyczne Studio Orange oraz miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Natomiast kilka dni wcześniej w zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury podczas VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” zdobyła wyróżnienie.
Każdy sukces Karoliny, nawet ten najmniejszy, jakim jest chociażby uczestnictwo w etapie wojewódzkim czy ogólnopolskim konkursu, to sukces gimnazjum, do którego uczęszcza. Niewątpliwie był nim udział w kwietniu 2016 r. w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie, III miejsce w kategorii poezja śpiewana podczas czerwcowego I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych w Zwierzyńcu, czy też awans do listopadowego lubelskiego finału VII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”. I chociaż nie zawsze udaje się jej dostać do czołówki nagrodzonych wykonawców, za każdym razem zdobywa olbrzymie doświadczenie, które z pewnością wykorzysta w przyszłości.
Drugą pasją, której Karolina do niedawna poświęcała swój wolny czas, jest taniec. Przez 8 lat tę umiejętność doskonaliła w zamojskiej Szkole Tańca M. i J. Myka, gdzie zdobyła klasę taneczną C w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Miejsce na podium wywalczyła między innymi w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego w Stalowej Woli, Lublinie, Radomiu, Warszawie, Mielcu, Tarnowie, Dębicy i Białej Podlaskiej. Obecnie zdobyte umiejętności Karolina wykorzystuje w gimnazjalnym kole tanecznym, które swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i gminne, a także współpracuje z kołem teatralnym „Ego”.
Karolina jest uczennicą klasy III i już za kilka miesięcy opuści mury komarowskiego gimnazjum. Dla młodszych rówieśników może być wzorem do naśladowania i dowodem na to, że osiągnięcie sukcesu może nie jest łatwe, ale jest naprawdę możliwe.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments