„Malinowa” impreza na Rynku

0
1570
GAIA

22 stycznia, 140 lat temu urodził się wybitny poeta Bolesław Leśmian. Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Leśmianowskim decyzją Rady Miasta Zamość.
Jesienią 1918 roku Leśmian zamieszkał w Hrubieszowie, gdzie objął stanowisko rejenta. W Zamościu mieszkał od 1922 do 1935 roku.
Z okazji zacnej rocznicy w niedzielę (22 stycznia) na Rynku Wielkim odbędzie się event inspirowany Leśmianem. Impreza rozpoczyna się o 14.oo. Godzinę wcześniej (od 13.00) w Manufakturze Słodyczy przy Rynku Solnym rozpocznie się wspólne przygotowywanie niebieskiego tortu lizakowego.
Na lodowisku przed Ratuszem będzie można zobaczyć i poćwiczyć z Mistrzynią Polski w jeździe figurowej na lodzie – Dorotą Pieńkoś.
Odbędzie się także niesamowity pokaz Ice Show – z bryły lodu powstanie popiersie Leśmiana. Na zakończenie imprezy, w niebo nad lamps-998173_1920Rynkiem wzbije się 140 lampionów.

berry-1853547_1920Restauratorzy i cukiernicy ze Starówki, zainspirowani „leśmianowską imprezą” wyszli na przeciw gościom. Przygotowali  specjalne smakołyki na niedzielne popołudnie, niespodzianki dla pierwszych klientów oraz rabaty dla pozostałych.

Na Rynku dla wszystkich uczestników będzie czekać słodki poczęstunek i gorąca herbata od restauracji Bohema.

Dla miłośników poezji Bolesława Leśmiana w patio restauracji Morandówka odbywać się będzie wspólne czytanie poezji. Fitness Platinium zadba o Waszą formę i poprowadzi blok zajęć sportowych na śniegu – zaangażuje wszystkich bez ograniczeń.
Ale to oczywiście nie wszystko.
Restauracja Skarbiec Wina zaprasza na degustację wyśmienitego grzańca. Niedzielne popołudnie będzie pełne atrakcji w Hotelu Mercure, który  zaprasza na malinową niespodziankę, a na najmłodszych będą czekały kolorowanki związane z Bolesławem Leśmianem. Hotel Arte zaprasza na degustację bezy z malinowym coulisem. Na hasło: Leśmian w Pijalni Czekolady dla pierwszych 5 osób – do wyboru gorąca czekolada lub gofry. Restauracja Corner Pub przygotuje dla was bigos leśmianowski. Na gofry z malinowym akcentem zaprasza Blue Pub. Restauracja Kameralna zaprasza na kameralną herbatkę z sokiem malinowym przy wierszu Leśmiana. Dodatkowo na hasło LEŚMIAN rabat – 15%. na rabat 15% LEŚMIAN możecie liczyć w klubie Sobie Pan. Ekipa Cofta Cafe szykuje dla pierwszych 5 klientów bony upominkowe na słodką niespodziankę. Ulubiona kanapka Leśmiana – będzie serwowana na hasło LEŚMIAN w Restauracji Padwa. Pyszne naleśniki z dżemem będą na Was czekać w Zamościance. Gorącym barszczykiem z uszkami będzie Was częstować Restauracja Muzealna Ormiańskie Piwnice. Cukiernia Bohema zaprasza na pyszną herbatę i pierniczki.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments