AKSON „ Krok za Krokiem” z tytułem Mistrza Polski

0
1539

Podczas Mistrzostw Polski w Boccia, które odbyły się w dniach 17-20 listopada w Drzonkowie koło Zielonej Góry. Zamojska ekipa zawodników Boccia składająca się z obecnych i byłych wychowanków poszczególnych placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”
w Zamościu będący członkami Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu, osiągnęli następujące rezultaty :

I miejsce i tytuł mistrza Polski w klasie BC1 zdobył Robert Skwaryło, z kolei brązowy medal w klasie BC3 zdobył Bartłomiej Nowosadowski, a w klasie BC2 wystąpił Kamil Pomarański. Wszyscy wymienieni zawodnicy to na co dzień Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej”
w Białobrzegach. Niepubliczny Zespół Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu był reprezentowany przez : Pawła Krajewskiego (III miejsce w klasie BC4), Karolina Kopiel w klasie BC2.

Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu reprezentowali także Artur Cios były wychowanek Stowarzyszenia zajmujący III miejsce w klasie BC1. Na zawodach obecny był także Marcin Kiciak ubiegłoroczny wice mistrz w klasie BC2 .

W Zielonogórskim turnieju brali udział zawodnicy, którzy rywalizowali w całorocznym cyklu zawodów odbywających się w różnych miejscach w Polsce m.in.: Częstochowa ,Kielce, Skoki koło Poznania. Boccia jest dyscypliną, która rozwija się niezwykle dynamicznie w całej Polsce. Na dzień dzisiejszy uprawia ją kilka tysięcy osób , licencje Polskiego Związku Boccia posiada ponad setka zawodników.

Ireneusz Klimek
Aktywny Klub Sportowy
Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem”
w Zamościu

Poprzedni artykułAkcja “Paczka dla Bohatera” w Zamościu
Następny artykułOchoty im nie zabraknie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments