Konie i Kresy – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czarnotą

0
1239
zdjęcie z archiwum domowego Krzysztofa Czarnoty.

24 listopada 2016 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka z udziałem prozaika, felietonisty i satyryka Krzysztofa Czarnoty.

Spotkanie z autorem zatytułowane Konie i Kresy będzie przede wszystkim zapowiedzią najnowszej jego powieści „Czarodzieje koni”, która niebawem ukaże się na rynku księgarskim.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczestników konkursu „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” organizowanego przez zamojską bibliotekę w 2016 roku. Podczas tej Zamojskiej Biesiady Literackiej odbędzie się również finał konkursu oraz wręczenie nagród jego laureatom.

Organizatorem spotkania, odbywającego się pod patronatem medialnym „Nowego Kuriera Zamojskiego” jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

Krzysztof Czarnota, prozaik, satyryk, felietonista, autor tekstów kabaretowych, przez długi czas twórczo obecny we wszystkich swoich produkcjach radiowych, telewizyjnych i estradowych. Urodził się w 1968 roku, jest synem i prawnukiem Sybiraka. Wiele lat mieszkał w Warszawie. Dziś żyje na Kresach, w swej ukochanej „Krainie Kuhailana – Czartorii”. Tu oddaje się swoim pasjom – hodowli koni arabskich. To o nich i o tym jak bardzo zmieniły mu życie pisze również w swoich książkach.

przygotowała: Halina Zielińska, Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa

Poprzedni artykuł“Wszędzie było słychać mowę niemiecką, to było przerażające”. Wspomnienia Wysiedlonych z Zamojszczyzny.
Następny artykułZnikają ryby z zamojskiego parku – zdjęcia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments