Pomaszerowali do Lipska

0
869
GAIA

Dziś o godz. 9.00 spod zamojskiego Ratusza wyruszyli uczestnicy IX Rajdu Pieszego dla Dzieci i Młodzieży, Działaczy LZS i Sympatyków Turystyki z terenu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Meta pieszej wędrówki znajduje się w miejscowość Lipsko Polesie.

W rajdzie udział biorą  grupy zgłoszone przez jednostki LZS, organizacje społeczne oraz turyści indywidualni (dzieci i młodzież do lat 18 maszerować mogą jedynie pod opieką osób dorosłych). Cele rajdu to poznanie walorów krajoznawczych Zamojszczyzny, promowanie turystyki pieszej, wiedzy ekologicznej oraz integracja sympatyków turystyki. Przewidywany czas na pokonanie trasy z Zamościa do Lipska Polesia (12 km) to ok. 3 godz. Dotarcie uczestników na metę w Lipsku Polesiu zaplanowano na godz. 12. 30, gdzie wszyscy maszerujący będą mogli odpocząć po trudach wyprawy przy ognisku z kiełbaskami. Drogę powrotną do Zamościa uczestnicy pokonają już autobusem.

Rajd organizuje Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespołów Sportowych w Zamościu przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zamościu, Miastem Zamość, Gminą Zamość, Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments