Nagroda za podróże w przeszłość

0
815
- reklama-

Zamość zajął drugie miejsce w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2016. Nagrodę wręczono podczas VII Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się 19 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Do tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną (LROT), zgłoszono 39 produktów, które oceniano w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak i obszar. Kapituła konkursu oceniała m.in.: sposób prezentacji produktu, jego innowacyjność, zgodność  ze strategią promocyjną województwa itd. 

Pierwsze miejsce zajęła odbywająca się w Lublinie Noc Kultury, drugi był Zamość z Zamojskim Wehikułem Czasu, z kolei trzecie miejsce przypadło Apartamentom w Drzewach z Nałęczowa.

Zamojski Wehikuł Czasu to robocza nazwa cyklu imprez, które zabierają turystę w podróż do przeszłości. Na ten cykl składają się: Szturm Twierdzy Zamość, Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z Historią”, Piknik Historyczny, widowisko „Zamość 1920”, a także kilka mniejszych wydarzeń, które również przyciągają tłumy przyjezdnych.    

Jednocześnie Zamojski Wehikuł Czasu, wspólnie z dwójką pozostałych laureatów, otrzymał rekomendację LROT do ogólnopolskiego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Warto dodać, że w ubiegłorocznej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego Zamość zdobył pierwsze miejsce za produkt „Zamość – Twierdza Otwarta”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments