Młodzieżowa Rada Miasta po raz ostatni w starym składzie

1
2056

Dziś w sali Consultaus zamojskiego ratusza odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zamość. Frekwencja nie dopisała, z 24 radnych obecnych było jedynie 8, co było spowodowane tym, iż większość członków rady ukończyło już szkoły z ramienia których zostali wybrani i wyjechała na studia. W związku z tym z rady odejdzie 14 członków. Zgodnie ze statutem MRM ich mandat wygasa wraz z końcem września.

Spotkanie rady miało charakter pożegnalny i podsumowujący. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Zamość, Robert Kuraszkiewicz, który kończy już swoje urzędowanie, z nutą refleksji w głosie dokonał przedstawienia dotychczasowych osiągnięć rady, do których zaliczył, m. in.: aktywną współpracę z Młodzieżową Radą Miasta Lublina oraz innych miast Polski, udział w Kongresie Rad Młodzieżowych, zorganizowanie debaty przedwyborczej z udziałem młodzieży, współudział w realizacji filmu zachęcającego do podpisywania zgody na oddanie organów, a także organizację w ratuszu wraz z fundacją DKMS, konferencji prasowej na rzecz chorej na białaczkę, Weroniki Matwij.  Jako jeden z większych sukcesów rady, przewodniczący wymienił nawiązanie współpracy z Media and Youth – międzynarodową młodzieżową platformą medialną. Zaowocowało to utworzeniem oddziału MaY  w Zamościu, gdzie młodzi ludzie będą mieli okazję stawiać swoje pierwsze dziennikarskie kroki.

Wiceprezydent Zamościa, Magdalena Dołgan podziękowała zarówno ustępującym członkom rady, za ich aktywność i zaangażowanie, jak i tym którzy pozostali, wyrażając tym samym nadzieję na dalszą efektywną współpracę.

Wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta Zamość odbędą się w październiku.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angelika

az sie lezka kreci w oku widza ze MRD dalej dziala 🙂 Sama bylam sekretarzem wiec wiem ile potrzeba zaangazowania i checi do tego typu dzialania 🙂
Zycze powodzenia i wielu sukcesow, oraz jak najmniej kretych drog .