Ogólnopolski marsz seniora – Aktywnie na starość

0
1006

Ogólnopolski marsz Seniora – Aktywnie na Starość po raz pierwszy organizowany jest w Zamościu.

Inicjatorem tej akcji jest Parlamentarna Grupa Kobiet, a organizatorem zamojskiego marszu jest dr Kornelia Wróblewska Posłanka na Sejm RP. Celem akcji jest zaznaczenie obecności Seniorów w życiu społecznym, przeciwdziałanie procesowi wykluczenia ze względu na wiek i zachęcenie do aktywności fizycznej, jako formy zdrowego spędzania czasu.

Seniorzy w dzisiejszych czasach to nie staruszkowie siedzący w koncie, ale ludzie pełni pasji, aktywni i zaangażowani w wiele różnych akcji społecznych. Nasze społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie, według danych Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku, co trzeci Polak będzie w wieku emerytalnym. Czerpmy od Seniorów ich wiedzę i doświadczenie życiowe, i nie zapominajmy, że to przyszłość każdego z nas.
Zapraszamy wszystkich obecnych, jak i przyszłych Seniorów do wzięcia udziału w naszym Marszu Seniora, spotykamy się 30 września 2016r. o godzinie 12:00 na Płycie Rynku Wielkiego. Po wysłuchaniu Hejnału udamy się spacerem w kierunku Furty Wodnej, przejdziemy wzdłuż murów obronnych do Bramy Szczebrzeskiej i dalej przez płytę Rynku do ulicy Ormiańskiej 6a.  Marsz zakończymy w biurze Pani Poseł Kornelii Wróblewskiej słodkim poczęstunkiem i miłymi pogawędkami na różne tematy.

Kornelia Wróblewska, Poseł na Sejm (Nowoczesna)

(Materiał nadesłany)

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments