Hetman na fali – w oczekiwaniu na derby

0
919

Hetman na fali
Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Krzysztofa Rysaka. Hetman pewnie pokonał 5:1 na wyjeździe Włodawiankę. Bramki dla zespołu z Zamościa zdobywali: dwie Anton Lustyk, a po jednej Dawid Daszkiewicz, Hubert Czady i Błażej Omański. Już w sobotę o godzinie 16:00 wszystkich kibiców zapraszamy na derbowy mecz z Ładą 1945 Biłgoraj.
SYTUACJA PRZED MECZEM
W niedzielę na trudny teren do Włodawy udali się podopieczni Krzysztofa Rysaka. Włodawianka po rozegranych sześciu kolejkach zajmowała siódme miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Zespół prowadzony przez Marka Droba swoje konto punktowe powiększał pokonując 5:0 LKS Milanów oraz wygrywając u siebie 3:0 z Lublinianką i na wyjeździe 2:1 z Kryształem Werbkowice. Z pozycji wicelidera do niedzielnej potyczki podchodził Hetman. W ostatnim spotkaniu drużyna z Zamościa pewnie pokonała 3:0 na własnym terenie POM Iskra Piotrowice.

PRZEBIEG MECZU
Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego we Włodawie widać było, że trener Krzysztof Rysak dobrze rozpracował swojego rywala. Piłkarze z Zamościa odcinali od podań napastników Włodawianki. Po raz pierwszy groźnie pod bramką Daniela Polaka było po dobrym uderzeniu Łukasza Kamińskiego, które minimalnie minęło cel. W 21 minucie po podaniu przekątnym Łukasza Kamińskiego pojedynek biegowy z obrońcami wygrał Dawid Daszkiewicz, który strzałem z lewej strony z osiemnastu metrów otworzył wynik na 1:0. W 30′ – Anton Lustyk z lewej strony po indywidualnej akcji dograł do Huberta Czadego, który uderzeniem ze środka pola karnego podwyższył wynik.
Po przerwie Hetman dłużej chciał się utrzymać przy piłce i zaprosić swojego rywala do gry na swojej połowie. W 68 minucie bramkę kontaktową dla Włodawianki zdobył Daniel Gawroński. Trafienie zespołu z Włodawy wyraźnie podrażniło podopiecznych Krzysztofa Rysaka. W 75′- po indywidualnej akcji Anton Lustyk pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 3:1. Osiem minut później zawodnik z Ukrainy bardzo ładnym uderzeniem z lewej nogi zdobył swojego drugiego gola. Po utracie bramki Włodawianka zaczęła prowadzić otwartą grę. Podwyższyć wynik mogli jeszcze: Daniel Otręba, Łukasz Kamiński i Błażej Omański. W 90′ – na prawej stronie urwał się Łukasz Fidler, który świetnie obsłużył Omańskiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.