Hetman niepokonany

0
1171

Mecz na szczycie na remis. Hetman nadal niepokonany

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. kolejki IV ligi lubelskiej, Hetman Zamość zremisował ze Stalą Kraśnik 1:1. Bramkę na wagę jednego punktu dla gospodarzy strzelił Oleksij Rodewicz z rzutu karnego. Była to odpowiedź na gola z 66 minuty połowy Emila Zielińskiego, który dał gościom prowadzenie. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 mogą być nieco rozczarowani, bo w spotkaniu obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji klarownych do zdobycia bramki.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Po siedmiu latach do walki o ligowe punkty powrócił KS Hetman Zamość. Tym razem w Zamościu stawiają na profesjonalizm, a najlepszym tego przykładem są karty cashback, autobus zachęcający do przybycia kibiców na mecz czy sklep z pamiątkami.

Imponująco w porównaniu z zeszłym sezonem wygląda kadra podopiecznych Krzysztofa Rysaka. Zespół z Zamościa wzmocnił m.in. król strzelców IV ligi Oleksij Rodewicz, Anton Lutstyk (obaj Opolanin Opole Lubelskie), Hubert Czady (Drukarz Warszawa), Damian Otręba , Łukasz Kamiński (obaj Unia Hrubieszów), Bartłomiej Mazuri i Błażej Omański (obaj Kryształ Werbkowice).

Jak do tej pory Hetman w trzech rozegranych kolejkach w sezonie 2016/2017 IV ligi odniósł trzy zwycięstwa pokonując 2:0 Victorię Żmudź, 3:1 Unię Hrubieszów oraz 3:2 Tomasovię Tomaszów Lubelski. Nie mniej efektownie, bo również od trzech zwycięstw rozgrywki rozpoczęła Stal Kraśnik. Podopieczni Daniela Szewca na inauguracje sezonu rozbili Kryształ Werbkowice 6:1, później ograli 2:0 Kłosa Chełm oraz Górnika II Łęczna 2:1 . Z całą pewnością defensorzy Hetmana Zamość powinni uważać na bramkostrzelny duet Szewc-Drozd, którzy razem zdobyli do tej pory aż osiem bramek.

PRZEBIEG MECZU

Od pierwszych minut był to pojedynek bardzo wyrównany. Zarówno Hetman jak i Stal nie chciały się zbytnio otworzyć, by nie stracić gola z kontrataku, co tylko pokazało, że trenerzy obydwu drużyn dobrze odrobili swoje lekcje. Pierwszy strzał w meczu padł w 35 minucie. Po strzale Łukasza Kamińskiego z trzydziestu metrów czubkami palców interweniował Kacper Skrzypek. W końcówce pierwszej połowy dogodnej sytuacji nie wykorzystał Daniel Szewc po uderzeniu, którego dobrą interwencją popisał się Patryk Kierepka.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Były momenty, że Hetman przeważał, ale i Stal dochodziła do podbramkowych sytuacji . W 66 minucie niestety dla gospodarzy na listę strzelców wpisał się Emil Zieliński, który wykorzystał dobre podanie Daniela Szewca . Gospodarze po stracie bramki zagrali nieco odważniej. Na dziesięć minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w bramkę nie trafił Oleksij Rodewicz. Trzy minuty później po strzale Bartłomieja Mazura jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką i sędzia Jacek Paskudzki nie miał wątpliwości wskazując na wapno. Do piłki podszedł zawodnik z Ukrainy, który strzałem w lewy róg pewnie pokonał Kacpra Skrzypka. Pod koniec spotkania Hetmanowi należał się jeszcze jeden rzut karny, ale arbiter nie wskazał na jedenasty metr.