Letni powiew Japonii

0
1596

Pod hasłem “Letni powiew Japonii” -w Zamościu rozpoczął się Festiwal Kultury Japońskiej, którego organizatorami są Fundacja Polsko-Japońska YAMATO Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu, Miasto Zamość oraz restauracja i hotel „Morandówka”.

W programie festiwalu m.in.: wspólne przyrządzanie i konsumpcja sushi, warsztaty kaligrafii japońskiej, origami, tradycyjnego tańca japońskiego, nauka jedzenia pałeczkami oraz zabawy z dziećmi. Podczas wykładów i spotkań uczestnicy poznają  zasady japońskiej gościnności i ceremonii parzenia zielonej herbaty.
Festiwal będzie miał także wymiar muzyczny. W Zamościu zaprezentuje się 14 artystów z Japonii i jedna z Chin. Dopełnieniem programu a równocześnie prezentacją tradycji Zamościa w krzewieniu kultury japońskiej będą pokazy karate tradycyjnego, karate kyokushin i judo w wykonaniu zamojskich klubów sportowych.

Partnerem Festiwalu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu. Szczegółowy program – na plakacie

Zamojska edycja wydarzenia jest częścią większego, ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Japońskiej, który, oprócz Zamościa, odbywa się również w Baranowie Sandomierskim, Krośnie, Krasiczynie i Tarnowie.

 

Festiwal zawitał do Zamościa dzięki uprzejmości Piotra Stopy, Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Inauguracją Festiwalu w Zamościu był muzyczno-filmowy spektakl przedstawiający zdjęcia oraz filmy z 11 marca 2011 roku, kiedy Japonię nawiedziło tsunami.

Poprzedni artykułWernisaż malarstwa w Synagodze
Następny artykułProjekcje, plenerowe, konkursowe, spotkania z reżyserami…
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments