Wystawa i kiermasz storczyków

0
1212

Są piękne, tajemnicze, są wyzwaniem dla każdego wielbiciela roślin. Za opiekę odwdzięczają się pięknym, długim kwitnieniem. Od kilku lat orchid-4780_1920popularność storczyków jako roślin doniczkowych stale rośnie. W naturze występują niemal wszędzie. Storczyki nie rosną bowiem jedynie na wielkich pustyniach oraz obszarach polarnych. Rosną zaś na nizinach i w górach do wysokości 4000m n.p.m.! Rosną na obszarach subarktycznych, w strefie umiarkowanej i międzyzwrotnikowej.

Naturalną konsekwencją zajmowania różnych siedlisk jest przystosowanie poszczególnych odmian storczyków do różnych warunków życia. W zależności od tego, gdzie rosną wystawione są na niższą bądź wyższą temperaturę powietrza, na mniejsze bądź większe dobowe i roczne wahania temperatury, na większą bądź mniejszą wilgotność, na różnej intensywności światło. Do tego dorzucić należy fakt, że przeważająca liczba storczyków to epifity – rosną na drzewach, co również wiąże się z bardzo specyficznymi warunkami życia.

Magiczny świat storczyków można podziwiać na wystawie fotograficznej pt. “Zaczarowany świat orchidei” znajdującej się przed wejściem głównym do zamojskiego ZOO. Autorem zdjęć jest Dyrektor zoo Pan Grzegorz Garbuz, a wszystkie prezentowane okazy pochodzą z prywatnej kolekcji.

W dniach 5-7 sierpnia 2016 r. w salach dydaktycznych zoo, odbędzie się wystawa i kiermasz storczyków oraz pokaz florystyczny – więcej szczegółów już niebawem.

 

 

Poprzedni artykułWięcej wody w parkowym stawie
Następny artykuł“Kartoteka” Różewicza w Kazamacie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments