Więcej wody w parkowym stawie

2
871
- reklama-
Wydział Gospodarki Komunalnej UM Zamość poinformował o pracach związanych z podniesieniem poziomu wody w stawie Parku Miejskiego w Zamościu.
13308451_1744948179108645_5521547348461855958_oW związku z wystąpieniem wysokich temperatur powietrza, powyżej 30 stopni C, w stawie parkowym wystąpiło zjawisko nadmiernego parowania tafli wodnej, co powoduje zmniejszoną ilość tlenu w wodzie. Takie zjawisko powoduje duszenie się ryb. W celu zminimalizowania tego zjawiska z polecenia Polskiego Związku Wędkarskiego zaszła konieczność podwyższenia lustra wody poprzez uruchomienie stosownych urządzeń spiętrzających wodę. Woda do stawu doprowadzana jest systemem kanałów. W celu uzyskania odpowiedniego poziomu rzeki dokonano jej tymczasowego zastawienia, aby podnieść jej poziom. Dostarczenie świeżej wody do stawu umożliwi normalne funkcjonowanie systemu biologicznego. Takie działanie nie wyeliminuje w całości zjawiska tzw. przyduchy, ale znacznie poprawi sytuację w zbiorniku.
Apelujemy również do mieszkańców i turystów, aby w czasie podwyższonych temperatur powietrza nie dokarmiać ryb i ptactwa wodnego. Pokarm wrzucany do wody (bułki, suchy chleb) zalega, jego resztki pleśnieją i gniją. Ptactwo i ryby zjadają takie pożywienie i giną.
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
koto

kiedy bylo tak gorąco ?

j
Reply to  koto

W zeszłym roku.