Iwaszkiewicz w Parku Miejskim

0
1093

Na dzisiejszy wieczór, zamiast kolacji albo przed snem, mamy dla Was genialną propozycję. W Parku Miejskim odbędzie się barwny spektakl „Wilko. Letnisko” na podstawie opowiadania „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza.

7 lipca godz. 21.30 Park Miejski

“Wilko.Letnisko” według Jarosława Iwaszkiewicza, spektakl dyplomowy słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich. Reżyseruje Mateusz Olszewski, za scenografię odpowiada Katarzyna Dębska, za choreografię Iga Dzięgielewska. Wystąpią dla Was: Milena Brzyska, Anna Gadzała, Agata Illuminata Kucharska, Monika Łabendowicz, Aleksandra Roszkiewicz oraz Jagoda Małyszek (I rok) i Grzegorz Mroziński ( II rok).

To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.

Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienie zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorów to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności. Co wyniknie z ich „wilczego” apetytu…?

 

Zobacz zwiastun

Poprzedni artykuł“Kartoteka” Różewicza w Kazamacie
Następny artykułŚwiatowe Dni Młodzieży w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments