Światowe Dni Młodzieży w Zamościu

0
1493

Od 20 do 25 lipca Diecezja Zamojsko – Lubaczowska będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Dla uczestników zaplanowano mnóstwo wydarzeń kulturalnych, sportowych w Biłgoraju, Hrubieszowie, Zamościu, Tomaszowie i Lubaczowie.

Uczestnicy ŚDM do Zamościa przyjadą 20 lipca. W czwartek 21 lipca w Katedrze będzie miało miejsce oficjalne przywitanie uczestników Światowych Dni Młodzieży z udziałem władz kościelnych oraz samorządowych (godz. 9.00).

22 lipca jest w Zamościu Dniem kultury i sportu. Na terenie OSiRu o godz. 11.oo nastąpi Uroczyste otwarcie z uwzględnieniem ceremoniału
olimpijskiego. Później uczestnicy będą brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na stadionie, w parku i nad zalewem. O 13.00 wystartuje bieg główny, zakończony w Bramie Zwycięstwa z wręczeniem pamiątkowych, okolicznościowych medali.

Wydarzenia centralne w naszej diecezji odbędą się w niedzielę 23 lipca, zaplanowano wtedy Międzynarodowy Dzień w Zamościu. O 10.00 rozpocznie się inscenizacja historyczna –  Rekonstrukcja oblężenia Twierdzy Zamość. O 15.00 na Rynku Wielkim odbędzie się Międzynarodowa Msza Św., a na zakończenie dnia o 20.00 koncert zespołu Golec uOrkiestra.

 

Zapowiedź Światowych Dni Młodzieży w Zamościu

 

Poprzedni artykułIwaszkiewicz w Parku Miejskim
Następny artykułNowoczesna technologia obrazu i dźwięku w “Stylowym”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments