Certyfikat „Nowoczesnej Edukacji Wczesnoszkolnej” dla zamojskiej “Siódemki”

2
1104

Siódemka wśród nielicznych szkół w Polsce z certyfikatem
„Nowoczesnej Edukacji Wczesnoszkolnej”
Jesteśmy szkołą promującą potencjał najmłodszych uczniów

W grudniu szkoła przystąpiła do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu było doskonalenie i usprawnienie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci. Szkoła na początkowym etapie edukacji powinna być postrzegana jako miejsce nie tylko do nauki lecz nauki poprzez zabawę.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjęły zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” było uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury weszli przedstawiciele organizatora konkursu. Konkurs trwał od 2 grudnia 2015 r. do 15 czerwca 2016 r. W tym czasie należało wykonać określone regulaminem zadania. Dzieci świetnie bawiły się w trakcie realizacji projektu.
Integrowały się całe rodziny w czasie dnia wspólnego czytania. Głośno czytali zarówno dziadkowie, rodzice jak i uczniowie. Pokolenia łączyły również rozgrywki sportowe. Podczas szkolnego Dnia Talentów rozpoznane zostały umiejętności artystyczne maluchów. Młodzi aktorzy realizowali się podczas przedstawienia teatralnego na podstawie wybranej bajki. Realizacja poszczególnych zadań wymagała współpracy z bardzo różnymi instytucjami. Dzieci miały okazję poznać kulisy pracy Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Uczestnicy projektu to wprawdzie bardzo młode osoby ale z pomysłami. Już poważnie myślą o tym, kto kim zostanie w przyszłości. Projekt dotykał też bardzo ważnego dla współczesnego świata problemu tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i zaakceptowania jego inności.
Warunkiem uzyskania tytułu był również udział w kursie „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” przeprowadzonym w formie e-learning przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Koordynatorem konkursu była p. Agnieszka Dybzińska. Na sukces pracowali wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: p. Iwona Kurzempa- Sarzyńska, p. Anna Kardasz, p. Anna Taras, p. Bożena Piwko, p. Anna Hadło, p. Anna Pintal, p. Anna Gregorowicz, p. Bożena Greszta, p. Agnieszka Mielnicka wraz z wychowankami, przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Szkoły.
Wszystkie nasze działania i przedsięwzięcia zostały ocenione przez jury Ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna na maksymalną ilość punktów, tj. 100. Zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem potwierdzającym wysoką jakość pracy dydaktycznej edukacji wczesnoszkolnej.
Cel został osiągnięty -jesteśmy w gronie nielicznych szkół w Polsce, które mogą poszczycić się honorowym tytułem NOWOCZESNEJ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.

 

Poprzedni artykułWspółpraca PWSZ i ZUS
Następny artykułPijana Sypialnia na Rynku Wodnym
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
abcd

Mimo certyfikatów szkoła nie robi na mnie wrażenia niestety była dobrą szkołą jak była szkoła podstawowa nr 1 ale nie ma więc niestety

Anonimowo

Gratulacje! Wspaniała Dyrekcja i Nauczyciele!