w

W kręgu Pereca

- reklama-

Międzynarodowa konferencja naukowa w Warszawie i Zamościu

(Od korespondenta Nowego Kuriera Zamojskiego w Warszawie)

Wyjątkowym wydarzeniem związanym z upamiętnieniem stulecia śmierci Icchoka Lejbusza Pereca będzie międzynarodowa konferencja naukowa „W kręgu Pereca”.

Organizatorami konferencji są: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Polskie Towarzystwo Studiów Jidyszystycznych, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Uroczysta inauguracja i pierwsza część konferencji odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie 7 września 2015 r. (ul. Mordechaja Anielewicza 6), natomiast część zamojska – w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu 9–10 września 2015 r. (ul. Pereca 14).

- reklama-

Według materiałów informacyjnych udostępnionych przez organizatorów, konferencja poświęcona będzie nie tylko życiu, twórczości i środowisku pioniera żydowskiego modernizmu, ale także związków życia i twórczości Icchoka Lejbusza Pereca z Zamościem i Zamojszczyzną.

Gościem honorowym konferencji będzie profesor Ruth Wisse – profesor literatury jidysz i literatury porównawczej na Uniwersytecie Harvarda (urodziła się w rodzinie żydowskiej w Czerniowcach).

Językami konferencji będzie polski, angielski i jidysz (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne). Wstęp wolny.

red. Kazimierz Latuch

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Agnieszka Ciurysek

7a Trening Tabata - cz.3

Trening Tabata – cz.3

DSC 0554 Nowi właściciele Hotelu Mercure

Nowi właściciele Hotelu Mercure