Nowi właściciele Hotelu Mercure

0
8135
Magdalena Magryta

W piątkowy wieczór (4 września) rozpoczął się nowy rozdział w dziejach Hotelu Mercure na zamojskim Starym Mieście.
Jego historia sięga XIX wieku, kiedy to w 1898 roku w kamienicach przy ulicy Kołłątaja i Pereca, swoje działanie rozpoczął Hotel Victoria. Zmiana szyldu nastąpiła w 2000 roku, kiedy to od hucznym balem sylwestrowym zainaugurowano Hotel Orbis Zamojski.  Po dwunastu latach od otwarcia Orbis Zamojski dołączył do cenionej na całym świecie marki Mercure. Na świecie istnieje 750 hoteli tej sieci w 51 krajach.

Przez piętnaście lat funkcjonowania Hotel Mercure Stare Miasto gościł wiele znanych nazwisk. Podczas swego pobytu w Zamościu mieszkali tu: Bronisław Komorowski, Horst Keller, Tadeusz Mazowiecki, Leszek Miller, Jerzy Buzek, Wiktor Juszczenko, ambasadorowie, artyści, aktorzy, uczestniczki konkursu Miss World, a nawet amerykańscy astronauci. Piętnastolecie pracy całego zespołu pracującego w hotelu zaowocowało przyznaniem wielu nagród i wyróżnień – w tym nagrody „Rzeczpospolitej” za najlepszą obsługę klienta.

Dyrektor Hotelu Mercure Zamość Stare Miasto, Magdalena Magryta, oficjalnie przekazała symboliczny złoty klucz nowym właścicielom, założycielom spółki DWP. Pierwszym z nich jest Wojciech Dzioba –  lubelski deweloper, właściciel firmy TBV, która buduje osiedla, biura i lokale usługowe w Lublinie. Drugim ze wspólników jest Cezary Wielgus, wiceprezes hotelu Panorama z Okuniki, natomiast trzecim wspólnikiem jest Dariusz Piątek, założyciel firmy Hanesco, oraz deweloper, który odpowiada za realizację inwestycji handlowo-biurowych w Lublinie.

Spotkanie na hotelowym dziedzińcu rozpoczął krótki muzyczny występ Hrubieszowianki, Martyny Temporowicz, zakończony doskonałym wykonaniem hiszpańskiego utworu Hijo de la Luna. Restauracja hotelu przygotowała doskonały poczęstunek. Można było zakosztować dań kuchni polskiej, francuskiej, greckiej i tajskiej. Wśród zaproszonych Gości, znaleźli się zamojscy przedsiębiorcy, przedstawiciele kultury, służby zdrowia, samorządu i mediów. Na ekranie, znanym z tegorocznego Kina pod Gwiazdami, wyświetlono francuską komedię „Nietykalni” z 2012 roku. Ten bezpretensjonalny i szczery film do tej pory obejrzało 25 milionów widzów. Opowiada on historię sparaliżowanego milionera Philippe, który do opieki zatrudnia czarnoskórego chłopaka z przedmieścia – Driss’a, który właśnie opuścił mury więzienia.

red. cag.

 

Poprzedni artykułW kręgu Pereca
Następny artykułŁódzka Filmówka najlepsza!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments