Używane wózki widłowe – możesz je kupić nie wychodząc z domu!

0
522
uzywane-wozki-widlowe-mozesz-je-kupic-nie-wychodzac-z-domu.jpg
businessman shopping online with credit card and using laptop at home

Jak rozwijać swój biznes, gdy rząd wprowadza coraz to nowsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa (COVID-19)? W jaki sposób zarządzać firmą, przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu liczby kontaktów z innymi ludźmi? A wreszcie – jak kupić używany wózek widłowy bez wychodzenia z domu? Tego dowiecie się w poniższym artykule!

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła nie tylko naszym codziennym życiem ale ale także światową gospodarką. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, sam być może odczułeś jej skutki w malejącej liczbie zamówień czy usług. Ma to związek z kolejnymi, wprowadzanymi przez rząd, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, obostrzeniami. Zamknięte restauracje, hotele, salony kosmetyczne czy fryzjerskie, znaczne ograniczenia w handlu – zamknięcie galerii oraz wszystkich sklepów stacjonarnych poza branżą spożywczą i drogeriami. Przedsiębiorcy w dużej mierze starają się obecnie przenieść swoje sklepy do sieci, celując w gwałtownie rozwijający się rynek sprzedaży online.Pomimo stale rosnącej liczby zwalnianych przez firmy pracowników, na portalach ogłoszeniowych aż roi się od ofert pracy dla osób obsługujących magazyny – pakowaczy czy operatorów wózków widłowych. Wielu właścicieli magazynów oraz marketów, na przekór panującej tendencji, właśnie teraz musi podjąć błyskawiczną decyzję o rozbudowie czy doinwestowaniu swojego biznesu. Jeśli nie posiadają maszyn zdolnych obsłużyć sprawnie zamówienia, a z drugiej strony operują skromnym kapitałem, to dobrym rozwiązaniem, w ich przypadku jest zakup używanych wózków widłowych.

Dlaczego używane wózki widłowe?

dlaczego-uzywane-wozki-widlowe.jpg

Skąd pomysł, iż używane wózki widłowe są tym, czego właśnie teraz potrzebują przedsiębiorcy? Przede wszystkim chodzi oczywiście o cenę! Nie każdy przedsiębiorca czy właściciel magazynu był przygotowany na nagły wzrost obrotów oraz konieczność obsługi większej liczby zamówień. Obsługa zamówień to nie tylko przyjmowanie i wydawanie towarów, ale także ich bezpieczne składowanie oraz kompletacja zamówień. W tego typu pracach najlepiej sprawdzają się magazynowe oraz elektryczne wózki widłowe.Zakup nowych urządzeń to jednorazowa inwestycja rzędu od ok. 60 tysięcy złotych (w przypadku wózka czołowego), a nawet ok. 120 tysięcy tysięcy złotych – gdy chodzi o wydajny wózek widłowy wysokiego składowania dobrej firmy. Gdy jednak pod uwagę weźmie się także inne bieżące wydatki – jak choćby:

 • stworzenie e-sklepu czy odświeżenie parametrów strony internetowej;
 • pozycjonowanie oraz wydatki związane z reklamą w sieci;
 • zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za kontakt z klientem online, zamówienia itd.;
 • zapewnienie bezpiecznych warunków pracy wszystkim pracownikom – rękawiczki, maseczki ochronne czy płyn do dezynfekcji rąk w widocznych, często uczęszczanych miejscach; koniecznie także utrzymanie czystości i porządku w magazynie, dezynfekcja powierzchni płaskich, odkażanie klamek, włączników itp.;
 • zagwarantowanie odpowiednich mocy przerobowych, czyli ilości pracowników dopasowanej do ilości pracy (w momencie, gdy część pracowników bierze urlop lub zajmuje się opieką nad dziećmi).

Wszystkie powyższe nieprzewidziane wydatki sprawiają, iż trudniej w tym momencie zdecydować przedsiębiorcy o poszerzeniu swojej floty wózków widłowych, o nowe, dość kosztowne pojazdy.Inaczej jednak przedstawia się kwestia zakupu używanych wózków widłowych, które są nawet o 50% tańsze od nowych urządzeń.

Jak kupić wózki bez wychodzenia z domu?

Obecnie, gdy staramy się jak najmniej wychodzić z domu i unikać wszelkich spotkań, wiele czynności (jeszcze niedawno naturalnych) może sprawiać kłopoty. Mowa tu m.in. o wyborze i zakupie używanego wózka widłowego. Czy tego typu sprzęt da się w ogóle kupić “na odległość”? Z twierdzącą odpowiedzią przychodzą do nas dealerzy popularnych marek wózków widłowych oraz duże składy tych pojazdów. Jak ułatwiają skorzystanie z oferty online zakupu używanych wózków widłowych? Między innymi poprzez:

 • dokładną i przejrzystą ofertę produktów zamieszczoną na stronach internetowych – to bardzo ważne, aby przed zakupem widzieć dokładnie jak wygląda konkretny, oferowany model pojazdu, a także znać nie tylko jego parametry, ale również rok produkcji i ilość przepracowanych motogodzin;
 • wprowadzenie możliwości tzw. “spotkań online” – głównie poprzez rozmowę Skype lub innego typu powszechne i popularne komunikatory;
 • ograniczając ilość formalności podczas zakupu do minimum.

Ponadto, warto również wspomnieć o tym, iż część z firm zajmujących się sprzedażą oraz wynajmem wózków widłowych posiada dla nich specjalny transport – dodatkowo zyskuje się także możliwość dostarczenia zakupionego urządzenia pod same drzwi. Czy to naprawdę nie wygodne i nowoczesne rozwiązania?

Gdzie kupić używane wózki widłowe?

gdzie-kupic-uzywane-wozki-widlowe.jpg

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz swoich pracowników jest szczególnie ważne. Mamy tutaj na myśli nie tylko dominujące obecnie względy epidemiologiczne, ale także szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Zakupione do firmy sprzęty, nawet jeśli to używane wózki widłowe, muszą być w zadowalającym stanie technicznym, który umożliwia zarówno rejestrację pojazdu, jak i jego bezpieczne i wydajne użytkowanie.Jeśli natomiast wózek wymaga jakichkolwiek napraw, warto aby było to jasne ujęte w treści ogłoszenia, tak aby nabywający wiedział z jakimi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć. Warto również szukać wiarygodnych i pewnych źródeł sprzedaży, o sprawdzonych opiniach. Używane wózki widłowe z ogłoszeń prywatnych sprzedawców nie są najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem. Znacznie lepiej zainwestować w urządzenia, które oferują profesjonalni dealerzy marek czy składy wózków widłowych o długoletniej tradycji na rynku.My także przygotowaliśmy krótką listę miejsc, w których warto zdecydować się na zakup używanych wózków widłowych:1. Lemarpol – skład wózków widłowych nowych i używanych – od wielu lat zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i wynajmem różnego typu sprzętów. Jego pełną ofertę znajdziesz tutaj: www.lemarpol.com.pl/wozki/uzywane-wozki-widlowe2. Toyota-Widłowe – dealer popularnej marki wózków jezdniowych unoszących. Używane wózki widłowe, które oferuje, znajdziecie na stronie: www.toyota-widlowe.pl/92-wozki-widlowe-uzywane3. Manitou – lider sprzedaży ładowarek teleskopowych, zajmuje się sprzedażą także wydajnych wózków widłowych. Zarówno jedne, jak i drugie, w wersji używanej, dostępne są tutaj: www.manitou.pl/52-uzywane-wozki-widlowe.Oczywiście, przed zakupem zawsze warto dokładnie porównać różne oferty, a także umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy (choćby online).

O czym trzeba pamiętać?

o-czym-trzeba-pamietac-kupujac-uzywane-wozki-widlowe.jpg

Pamiętaj, że wyjątkowe okoliczności obecnej pracy nie zwalniają Cię z formalności i obowiązków. Kupując, czy to nowe czy używane wózki widłowe musisz zadbać o:

 • przygotowanie używanego sprzętu do zarejestrowania poprzez dokonanie wszystkich niezbędnych napraw i (w razie konieczności) przywrócenie mu stanu pełnej sprawności;
 • rejestrację urządzenia w UDT – gdyż tylko zarejestrowane wózki widłowe mogą być obsługiwane na terenie magazynów czy firm;
 • zatrudnienie operatorów wózków widłowych – jest to zdecydowanie szybsza opcja niż wyrobienie uprawnień obecnym pracownikom, które może być nieco utrudnione ze względu na odwoływane szkolenia i zakaz zgromadzeń;
 • dopełnienie formalności związanych z założeniem wszystkich niezbędnych dokumentów dla nowego urządzenia w firmie, które pozwolą później śledzić jego stan techniczny, naprawy itd ( mowa tu o Księdze Rewizyjnej Wózka oraz Księdze Eksploatacji Wózka);
 • zapewnienie wózkowi widłowemu dostępu do serwisu, który zadba o jego naprawy oraz bieżące przeglądy ( tego typu serwisu wózków widłowych można znaleźć np. tutaj czy tu).Warto również (jeszcze przed zakupem) pomyśleć, jakiego źródła zasilania będzie potrzebował zakupiony wózek, a także jakie codzienne prace konserwacyjne powinny byc na nim przeprowadzane.

Podsumowanie

podsumowanie.jpg

Warto inwestować w firmę nawet w niepewnych czasach, choć doradzamy aby robić to umiejętnie i z głową. Zakup używanego wózka widłowego jest znacznie niższym wydatkiem niż kupno nowego sprzętu, dlatego nie obciąża nadmiernie budżetu firmy.Używane wózki widłowe w Polsce można kupić nawet bez wychodzenia z domu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale także uniknąć konieczności przemieszczania się.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments