Wielkanoc na drogach powiatu zamojskiego. Pili i wsiadali za kółko

0
574
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl
GAIA

Policjant z Posterunku Policji w Krasnobrodzie w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 59-latek kierował volkswagenem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, do tego posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Jazdę innemu pijanemu kierowcy uniemożliwiła również kobieta, która zajechała mu drogę i wyjęła kluczyki ze stacyjki. 21-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz nieodpowiedzialnymi kierowcami zajmie się sąd.

Policjant z Posterunku Policji w Krasnobrodzie w sobotę w drodze do pracy przejeżdżając przez miejscowość Szewnia Górna zauważył jadącego kierowcę volkswagena typu transporter, który nie trzymał równego toru jazdy. Gdyby nie szybka reakcja funkcjonariusza, kierowca volkswagena spowodowałby kolizję. Na szczęście zdołał ominąć „niepewnego” kierowcę i jadąc za nim o swoich przypuszczeniach powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy. Kierowca volkswagena został zatrzymany po tym, jak wjechał na teren jednej z posesji w gminie Adamów.

Policjanci, którzy dojechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Jak się okazało 59-latek z gminy Adamów miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał czynny wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 59-latek wkrótce odpowie przed sądem.

Z kolei w niedzielne popołudnie jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwiła w m. Barchaczów kobieta, która widząc nietrzeźwego za „kółkiem” zajechała mu drogę, podbiegła do samochodu i wyjęła kluczyki ze stacyjki. Kiedy kobieta dzwoniła po służby, ten uciekł z pojazdu. Szybko został zatrzymany. Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego, 21-latka z gminy Komarów Osada, ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się także, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a należący do krewnego pojazd, którym się poruszał, zabrał bez jego wiedzy i zgody. 21-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i na dodatek bez uprawnień, wkrótce odpowie przed sądem. Wymiarowi sprawiedliwości nie umknie również fakt, iż krótkotrwale użył pojazd bez zgody właściciela.  

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie również 32-latek mieszkaniec gminy Stary Zamość, który w niedzielę po rodzinnej awanturze wsiadł za kierownicę pojazdu marki Daewoo mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W niedalekiej odległości od posesji, z której wyjechał stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Po tym wrócił do domu i postanowił spróbować jazdy innym pojazdem. Siadł za kierownicę skody, po przejechaniu kilkunastu kilometrów wysiadł z auta i postanowił dalej iść pieszo drogą krajową nr 17. Został zatrzymany przez policjantów z zamojskiej komendy. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci w Krasnobrodu również minionej nocy w czasie patrolowania miejscowości Majdan Wielki zauważyli kierującego oplem, który nie trzymał równego toru jazdy. Postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia, co do stanu trzeźwości kierowcy. Nie pomylili się, kierujący oplem 30-latek z Krasnobrodu w organizmie miał blisko promil alkoholu. On również za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.   

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Odpowiedzialność karna nieodpowiedzialnego kierowcy to nie wszystko, należy pamiętać, że nietrzeźwy kierujący to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu, których napotka na swojej drodze.

źródło: KPP w Zamościu

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments