Najlepsze książki do rozwoju kariery: rekomendacje od Jooble

0
125

Czy praca to dla Ciebie nie tylko sposób na zarabianie na jedzenie i beztroskie życie, ale także możliwość realizacji swojego potencjału? Skąd czerpać wiedzę i motywację do rozwoju?: Dziś opowiemy Ci z Jooble o kilku książkach, które pomogą Ci osiągnąć sukces w karierze.

Książki kariery to rekomendacje, które pomagają czytelnikom wybrać odpowiednią dziedzinę działalności i rozwijać się zawodowo.

Teksty te obejmują takie zagadnienia, jak poszukiwanie pracy, budowanie relacji i rozwój umiejętności. Celem tych książek jest pomoc czytelnikom w odkryciu satysfakcji z pracy i sukcesu zawodowego.

Zdobywanie nowej wiedzy jest bardzo ważne. Jeszcze ważniejsze jest znalezienie miejsca ich zastosowania. Budowanie kariery należy rozpocząć od znalezienia dobrej pracy. Lepiej zrobić to w serwisie Jooble. Pozwoli ci to znaleźć świetne oferty pracy ze wszystkich miast i obszarów. Podczas wpisywania frazy praca Zamość, Jooble poda Ci wynik setek ofert pracy z tego miasta. Możesz zrobić to samo z każdym innym miastem lub profesją. Skorzystaj z Jooble i zacznij budować swoją karierę.

Niektóre z najlepszych książek o karierze do przeczytania dzisiaj

Oto wybór książek o tym, jak wybrać idealną pracę i zbudować znaczącą karierę w nowoczesnym miejscu pracy, od nowości po bestsellery.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Najsłynniejsza książka Dale’a Carnegie, wydana 12 listopada 1936 roku i wydana w wielu językach świata.

Książka jest zbiorem praktycznych porad i życiorysów. Carnegie szeroko posługuje się cytatami znanych ludzi sukcesu i podaje jako przykłady doświadczenia swoich uczniów, przyjaciół i znajomych.

W niecały rok sprzedano ponad milion egzemplarzy książki (za życia autora w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy). Książka przez dziesięć lat utrzymywała się na listach bestsellerów New York Timesa, co nadal jest absolutnym rekordem.

Niezastąpiony, Seth Godin

Przemysłowy model produkcji dał światu miliardy tanich, posłusznych, wydajnych i łatwych do zastąpienia pracowników – i utonął w morzu przeciętności. Dla dzisiejszego biznesu jest to zabójcze. Nadszedł czas na ludzi, którzy są w stanie zrobić coś więcej niż tylko wykonywanie zleconej im pracy. Czas niezbędnika.

Tacy ludzie są tym, co utrzymuje organizację w ruchu. W żartobliwy sposób rozwiązują problemy, których nikt inny nie jest w stanie przewidzieć, widzą to, czego nikt inny nie widzi, i łączą ludzi, których nikt oprócz nich nie może połączyć. Wnoszą element kreatywności i emocji do wszystkiego, co robią.

Nie da się konkurować z firmą, w której przeważają tacy pracownicy, bo żadna instrukcja nie nakazuje wkładać duszy w biznes. Tym bardziej wartościowi są ludzie, którzy to robią. Ich pracy nie da się zautomatyzować. Ich myślenia nie da się powtórzyć. Stale się rozwijają, a wraz z nimi rozwija się firma. Kiedy firma i Niezastąpiony odnajdują się, jest to najlepsza rzecz, jakiej można życzyć im obojgu.

Strategia życiowa, Clayton Christensen, Karen Dillon i James Allworth

Dlaczego tak często pogoń za stanowiskami i zarobkami nie daje szczęścia? Dlaczego nasi bliscy nas nie rozumieją? Dlaczego cele, do których dążymy, często przynoszą tylko rozczarowanie? Te i wiele innych pytań zadał guru zarządzania Clayton Christensen po kilku spotkaniach absolwentów Harvard Business School. Odkrył, że pod przykrywką sukcesu większość jego kolegów była głęboko nieszczęśliwa. Ale dlaczego ci mądrzy ludzie, którzy opracowują strategie wielkich korporacji, nie zdołali opanować strategii swojego życia?

Zamiast dawać gotowe rady, Christensen i jego współautorzy sugerują, abyśmy korzystali z dobrze znanych teorii zarządzania, które bardzo łatwo zastosować w naszym życiu. Na przykładzie znanych firm, książka pokazuje, jakie błędy popełniamy, gdy niewłaściwie alokujemy nasze zasoby. Autorzy biorą pod uwagę wszystkie aspekty życia, od których zależy nasze szczęście.

Sztuka pracy, Jeff Goins

Droga do zdobycia dzieła życia jest zarówno złożona, jak i trudna do zrozumienia. Dlatego tylko niewielu z nas dociera do mety. Sztuka pracy to książka, której celem jest pomoc w odkryciu twojego prawdziwego powołania (po co przyszedłeś na ten świat).

Jak wyjaśnia autorka, wszystko zaczyna się od znalezienia swojej pasji, ale na tym proces się nie kończy. Tylko wtedy, gdy nasze osobiste interesy są skorelowane z potrzebami świata jako całości, nasze życie wypełnia poczucie wyższego celu. Ci, którym uda się dotrzeć do tego skrzyżowania, doświadczają czegoś naprawdę wyjątkowego i godnego pozazdroszczenia.

Chociaż jest to dość rzadkie, ten styl życia jest osiągalny dla każdego, kto ma odwagę spróbować. Posługując się przykładami z własnego doświadczenia, fascynującymi anegdotami i bieżącymi badaniami nad tajemniczym działaniem motywacji i talentu, Jeff pokazuje czytelnikowi, w jaki sposób może odnaleźć swoje powołanie.

Podsumowanie

Na naukę nigdy nie jest za późno, a wiele książek może ci w tym pomóc. Najważniejsze jest, aby poprawnie je przeanalizować i zastosować we własnym życiu.

Poprzedni artykułPomaszerują z Zamościa do Krasnobrodu w intencji trzeźwości
Następny artykułA może by tak wybrać się na Kubę? Spotkanie z Marcinem Kydryńskim [WSTĘP WOLNY]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments