Miał pomóc choremu znajomemu. Teraz grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności

0
400

36-latek odpowie za kradzież z włamaniem pieniędzy z konto bankowe 57-letniego znajomego. Pokrzywdzony miał udostępnić kartę bankomatową 36-latkowi z prośba o wypłatę 100 złotych. Jak się jednak okazało z konta „zniknęło” znacznie więcej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym 36-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tomaszowskiej komendy zgłosił się 57-letni mieszkaniec gminy Bełżec informując, że na jego rachunku bankowym brakuje pieniędzy w kwocie 1000 złotych.

Z relacji mężczyzny  wynikało, że ze względu na problemy ze zdrowiem, poprosił 36-letniego znajomego o wypłatę 100 złotych z bankomatu. W tym celu przekazał mężczyźnie swoją kartę bankomatową. 57-latka zaniepokoiło to, że 36-latek długo nie wracał i nie odbierał od niego telefonu, a kartę bankomatową bez pieniędzy zwrócił mu ich wspólny znajomy, o co poprosić go miał 36-latek.

Następnego dnia okazało się, że z konta pokrzywdzonego „zniknęło” 1000 złotych w kilku wypłatach. Jak się okazało, do wypłaty doszło w dniu, w którym karta bankomatowa była w posiadaniu 36-latka.  Mundurowi zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.

36-letni mieszkaniec gminy Bełżec usłyszał wczoraj zarzuty. Zgodnie kodeksem karnym za kradzież z włamaniem pieniędzy z rachunku bankowego grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułZderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego wyjeżdżającego z pola.
Następny artykułBardzo wysoki mandat za nieustąpienie pierwszeństwa i potrącenie pieszego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments