Rockowe show na podsumowanie 47. ZLT

0
220

Zamojski Dom Kultury pragnie zaprosić zamościan i zamościanki na Podsumowanie 47 Zamojskiego Lata Teatralnego, które odbędzie się w 1 października o 18:00 w Zamojskim Domu Kultury.

Przesłaniem programowym tegorocznego Zamojskiego Lata Teatralnego były „metafory i pozory”. Mamy nadzieję, że zauważyliście to, mili Widzowie.
Podsumowaniem letniej uczty teatralnej będzie oczywiście kolejna teatralna gratka, czyli koncert teatralny “Trzecioligowy Życia Król” oraz ogłoszenie wyniku plebiscytu publiczności, który zadecyduje o przyznaniu Buławy Hetmańskiej.

Po koncercie (19.40) zaplanowano przyjazne spotkanie towarzyskie z poczęstunkiem w sali klubowej

Spektakl dla widzów dorosłych (uprzedzamy, że w przedstawieniu używane są wulgaryzmy i pojawiają się głośne efekty dźwiękowe). Zaproszenia do odebrania w Sekretariacie ZDK w godz. 7.30-15.30.

“Trzecioligowy Życia Król” to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia.  Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem.  Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.

W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują przekornie zabawne, nieco cyrkowo-groteskowe sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.

W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.

Wykonawcy: Tomasz Mars, Mirosława Żak
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Kostiumy: Elżbieta Rokita
Kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka
Produkcja: Anna Owczarek

Zespół muzyczny:
Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano, wokal),
Michał Sosna (saksofony, melodyka, wokal),
Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz, wokal),
Marek Henryk Mars / Bartłomiej Stuchlik (kontrabas, bas, wokal)

Poprzedni artykuł83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Następny artykułTragedia na drodze. Dwie młode osoby nie żyją
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments