Brzechwa zobrazowany w Książnicy

0
156

Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń we współpracy z Książnicą Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na wernisaż wystawy “Brzechwa zobrazowany” oraz warsztaty ilustratorskie.

Na pasjonatów literatury czeka dzisiaj nie lada gratka! W Książnicy Zamojskiej zostanie zaprezentowana niepowtarzalna wystawa ilustracji do utworów Jana Brzechwy pt. “Brzechwa Zobrazowany”.
Na wystawie znajdują się prace, które starszych czytelników zabierają w podróż do dzieciństwa, a tym nieco młodszym otwierają drzwi do zaczarowanego świata. A więc, nie jest to jeszcze „pożegnanie z bajką”, lecz zaproszenie do wspomnień i odkryć.
Wernisaż wystawy już dzisiaj w samo południe (12.00)
Wystawę w Książnicy będzie można oglądać do 29 września.
W ramach projektu, Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, realizuje również warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty zawierają blok ilustratorski i kulturalno-edukacyjny. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się w przestrzeni biblioteki i wokół wystawy, pozwalają na lepsze zapoznanie się z ilustracjami Jana Brzechwy, a uczestnicy mają jeszcze większą frajdę z oglądania ich, a uczestniczyć może każdy!
Warsztaty w Książnicy odbędą się w poniedziałek 19 września o godz. 10.00
Wystawa i warsztaty są bezpłatne. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.
Poprzedni artykułZmiany na remontowanych odcinkach
Następny artykułDamian Miechowicz został dyrektorem “starego” szpitala
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments