Rozpoznajecie tego mężczyznę? Poszukuje go zamojska policja

0
461

Zamojscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w lipcu bieżącego roku na terenie sklepu spożywczego w Zamościu przy ulicy Zamoyskiej. Sprawca wybiegł ze sklepu z kartonami papierosów, za które nie zapłacił. Wcześniej szarpał się z pracownicą, która próbowała uniemożliwić mu ucieczkę. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie monitoringu, zarejestrowany został tam wizerunek mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt z zamojską komendą Policji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy zwracają się z prośbą o pomoc w rozpoznaniu wizerunku osoby, która dokonała kradzieży rozbójniczej.

Mężczyzna 20 lipca bieżącego roku w trakcie pobytu w sklepie spożywczym przy ulicy Zamoyskiego kupował większą ilość papierosów. Pracownica sklepu podała mu cztery kartony, które mężczyzna zapakował do foliowej torby. Przy kasie sprawca przyłożył kartę do czytnika płatności mobilnej, a następnie szybko ją zabrał nie dokonując zapłaty. Z papierosami próbował oddalić się ze sklepu, lecz drogę zablokowała mu jedna z pracownic. Po szarpaninie mężczyzna zdołał wydostać się na zewnątrz, gdzie próbowały go zatrzymać osoby postronne. Niestety sprawca uciekł, oddalił się w kierunku osiedla Zamoyskiego. Podczas próby zatrzymania mężczyzny siatka z papierosami rozerwała się i uszkodzony został jeden z kartonów, z którego sprawca zabrał kilka paczek papierosów.

Policjanci zabezpieczyli monitoring. Wynika z niego, że kradzieży dokonał mężczyzna średniego wzrostu, ubrany w czarną bluzę sportową z kapturem założonym na głowę oraz jasną maseczką na twarzy.

Aby sprawca kradzieży rozbójniczej nie pozostał bezkarny i odpowiedział za swój czyn policjanci proszą o pomoc w jego ustaleniu. Wszystkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu danych personalnych mężczyzny lub w zlokalizowaniu miejsca jego zamieszkania można przekazywać do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, dzwoniąc pod numer telefonu 47 81 514 22 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 – 15:30) lub całodobowo 47 81 519 00, jak też dzwoniąc na numer alarmowy 112. Informacje w tej sprawie można też przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: [email protected] lub zgłosić się osobiście do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przy ulicy Wyszyńskiego 2.

Zgonie z kodeksem karnym kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Zamościu
fot. KMP w Zamościu
fot. KMP w Zamościu
fot. KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Gorące rytmy na pożegnanie wakacji
Następny artykuł2- latek na rowerku biegowym wjechał pod samochód
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments