Owocna zbiórka “Kilometrów Dobra” dla PSONI

0
238
Dziś (31 sierpnia) Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu oficjalnie podsumowało trwającą od połowy kwietnia kolejną edycję kampanii Kilometry Dobra. Celem dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy na remont i adaptację budynku przy ul. Generała Orlicz – Dreszera 10, w którym na stałe zagoszczą Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na remont budynku Stowarzyszenie potrzebuje blisko 4 mln zł. 
W ramach tegorocznych Kilometrów Dobra udało się zebrać kwotę ponad 75 tys. zł (nie jest to jeszcze kwota ostateczna z uwagi na to, że tuż przed podsumowaniem wpłynęła ostatnia puszka od Wolontariusza).
– Naszą akcję skończyliśmy owocnie, wiadomo, że chcielibyśmy zebrać więcej, ale cieszymy się z tego co mamy. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! Bez Was nic by nie było. Dziękujemy rodzicom, wolontariuszom, kościołom, instytucjom, firmom i mediom za wsparcie naszej akcji. – podsumowała kilkumiesięczne przedsięwzięcie Jadwiga Stromkie, Przewodnicząca PSONI Koło w Zamościu.
Warto dodać, że PSONI Koło zebrało w tym roku największą sumę spośród wszystkich organizacji z całej Polski, biorących udział w tegorocznej kampanii “Kilometry Dobra”.
Czym jest PSONI? To miejsce, w którym wszyscy są równi! To tutaj osoby niepełnosprawne czują się ważne i potrzebne, odnajdują spokój i akceptację. Mają możliwość kształcenia się, rehabilitacji oraz praktyki w codziennych czynnościach domowych. Za sprawą uczestnictwa w Warsztatach Terapii Zajęciowej odkrywają w sobie pasje i talenty. Pod dachem stowarzyszenia zawiązują się prawdziwe przyjaźnie, a podopieczni sami przyznają, że to miejsce jest dla nich jak drugi dom.
Poprzedni artykuł2- latek na rowerku biegowym wjechał pod samochód
Następny artykułPrzyjaźń na mur
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments