Sukces zawodnika „Agrosu” na Mistrzostwach Europy w LA!

10
279
GAIA

Dominik Kopeć podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Monachium zdobył brązowy medal w biegu sztafety męskiej 4×100. Nasz zawodnik biegł na ostatniej zmianie i nie dał się wyprzedzić rywalom, dzięki czemu polski zespół stanął na podium z brązem.

W Mistrzostwach Europy w Monachium wzięło udział  ponad 1500 lekkoatletów z 48 państw, którzy rywalizowali ze sobą w 50 konkurencjach. Zawody zostały rozegrane w dniach 15-21.08.2022r. na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Wśród reprezentacji Polski startował również zawodnik Klubu Sportowego „Agros” Zamość Dominik Kopeć.

Polska sztafeta 4x100M z Dominikiem Kopciem w składzie, do finału Mistrzostw dostała się 19.08 br. podczas eliminacji z czasem 38.60. Biegi finałowe sztafety odbyły się 21.08 br. Biało-czerwoni brązowy medal zdobyli mijając metę z czasem 38.15 pobijając tym samym rekord Polski.

Gratulujemy naszemu zawodnikowi Dominikowi Kopciowi oraz jego trenerowi Andrzejowi Gdańskiemu. Życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej.

tk 20220821224932 1085 Sukces zawodnika "Agrosu" na Mistrzostwach Europy w LA!