Tragiczny wypadek. Nie żyje pieszy potrącony przez motocyklistę.

0
1201
Fot. KMP w Zamościu

W Obroczy 58-latek przechodząc przez jezdnię został potrącony przez motocyklistę. Nieprzytomnego pieszego załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala, niestety po kilku godzinach mężczyzna zmarł. Kierujący motocyklem 29-latek był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadku szczegółowo wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut po godzinie 21:00 na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Obrocz.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy szedł lewą stroną jezdni w kierunku Zwierzyńca. Nagle zaczął przechodzić pod skosem na drugą stronę drogi. Wchodząc na jezdnię nie zauważył jadącego, również w stronę Zwierzyńca, motocyklisty. Kierujący jednośladem nie zdążył zareagować i uderzył w pieszego. W miejscu, w którym mężczyzna przechodził przez jezdnię nie było przejścia dla pieszych.

Pieszy, 58-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, był nieprzytomny. Niestety kilka godzin później 58-latek zmarł.

Do szpitala trafił także kierujący motocyklem marki Yamaha 29-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Po badaniach okazało się, że w wyniku zdarzenia doznał obrażeń, które nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy. Od pieszego została pobrana krew celem wykonania badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci. Wykonane przez nich czynności i prowadzone postępowanie pozwoli na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

źródło: KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułZnamy Laureatów 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”
Następny artykułSukces zawodnika “Agrosu” na Mistrzostwach Europy w LA!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments