Podziemny Zamość – to może być ciekawe!

0
493

„Podziemny Zamość” to nowy produkt turystyczny Miasta Zamość, który powstał w ramach wspólnej oferty turystycznej.

Celem jego powstania jest uatrakcyjnienie, rozszerzenie i wzmocnienie oferty miasta, co przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego w poszczególnych obiektach i atrakcjach turystycznych. Nowa propozycja jest odpowiedzią na potrzeby turystów i mieszkańców dotyczących chęci zwiedzania obiektów i atrakcji turystycznych znajdujących się w podziemiach.

 

Podziemny Zamość obejmuje zespół atrakcji turystycznych zlokalizowanych w obrębie zabytkowego Zespołu Staromiejskiego Zamościa, dostępnych do zwiedzania przez mieszkańców i turystów odwiedzających miasto.

Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie podmioty jest ich lokalizacja w zabytkowych podziemiach kamienic mieszczańskich oraz elementach fortyfikacyjnych Twierdzy Zamość. Wszystkie te obiekty stanowią ważny pod względem historycznym i kulturowym element na turystycznej mapie Polski.

„Podziemny Zamość” w swoim zakresie obejmuje zespół ośmiu obiektów muzealnych o atrakcji turystycznych oraz restauracje świadczące swoje usługi w piwnicach na Rynku Wielkim w Zamościu.

Obiekty muzealne/atrakcje turystyczne: Trasa Turystyczna w Podziemiach Oficyn Ratusza, Trasa Turystyczna Bastion VII, Pawilon w Kurtynie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Krypty w Parafii pw. Zwiastowania NMP pod opieką OO. Franciszkanów w Zamościu, Krypty w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, Modny Zamość – wystawa 440 lat zamojskiej mody, Klub Wspomnienie PRL-u, Mykwa Żydowska w Hotel77

Dania serwowane w lokalnych restauracjach, włączonych w trasę „Podziemnego Zamościa”, opierają się na tradycyjnej, regionalnej kuchni i stanowią doskonałe uzupełnienie oferty turystycznej miasta. Podziemne restauracje: Restauracja Muzealna Ormiańskie Piwnice, Restauracja Bohema, Restauracja Padwa, Restauracja Skarbiec Wina, Piwnica pod św. Kazimierzem, Verona Cafe Ristorante.

Poprzedni artykułFestiwal z Mistrzami
Następny artykułSztafety z Wiednia i Wilna biegną do Narola
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments