Jedz zdrowo – Festiwal żywności

0
830

Pierwszy weekend września (3-4.09.22r.) na zamojskim Rynku Wielkim, upłynie pod znakiem zdrowej żywności, niemodyfikowanej, pochodzącej bezpośrednio od polskiego rolnika.

Wszystko to za sprawą Festiwalu żywności wolnej od GMO Prosto od rolnika. Festiwal po raz siódmy organizuje Poseł Jarosław Sachajko wraz ze Stowarzyszeniem Rolników i Konsumentów Kukiz’15. Ideą wydarzenia jest promowanie regionalnych producentów zdrowej żywności, popularyzowanie coraz bardziej doskonałych produktów lokalnych.

W programie znajdą się wystąpienia i prelekcje znawców tematu żywności niemodyfikowanej, zdrowej, pochodzącej z ekologicznych upraw od polskich rolników. Nie zabraknie także warsztatów kulinarnych, stoisk kół gospodyń wiejskich, czy smakowitych degustacji.

Festiwalowi towarzyszy jarmark produktów regionalnych. Stoły na stoiskach będą się uginały od ekologicznych serów, roztoczańskich miodów, chleba wypiekanego w tradycyjny sposób, olejów tłoczonych na zimno, tradycyjnie wędzonych wędlin, słodkich wypieków, czy innych smaków dzieciństwa.

Odwiedzający mogą liczyć także na kiermasz rękodzieła, a najmłodsi na moc atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalowego wystąpi najbardziej znana zamojska grupa muzyków Nowy VOX, używająca tej nazwy od śmierci lidera zespołu Witolda Paszta.

Jako support do “Voxów” zagra chełmska kapela hardrockowa RDZA.

Nowy Kurier Zamojski od pierwszej edycji festiwalu, w 2016 roku, ma zaszczyt być jego patronem medialnym

Poprzedni artykułEtaty do wzięcia – oferty pracy z PUP
Następny artykułMożna już składać wnioski o dopłatę do węgla
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments