Buty trekkingowe damskie 4F

0
165

4F jest polską firmą, której początki sięgają roku 2003. Początkowo nazywała się 4Fun, następnie przemianowała się na 4F Sports Performance, by od 2010 funkcjonować już jako 4F. Asortyment marki obejmuje odzież, obuwie i akcesoria o różnym przeznaczeniu — do treningu, do codziennego użytku i do trekkingu.

Buty trekkingowe dla kobiet

Jedną z popularnych gałęzi asortymentu 4F są buty trekkingowe. Szeroka oferta marki obejmuje modele przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Buty trekkingowe damskie projektowane są z myślą o mniej lub bardziej wymagających pieszych wędrówkach w środowisku górskim. Ich konstrukcja uwzględnia anatomię damskiej stopy, by zapewniać wysoki poziom wygody w drodze do celu i z powrotem.

Komfort i wsparcie

Damskie buty trekkingowe 4F zapewniają komfort cieplny i wsparcie podczas pokonywania szlaków. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i charakteryzuje je precyzyjne wykończenie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom bez trudu służą przez wiele sezonów podczas wypadów blisko gór.

Wysoki lub niski profil buta

Buty trekkingowe damskie 4F mają profil cholewki niski albo wyższy. Niskie buty idealnie sprawdzają się na dobrze przygotowanych i łagodnych trasach, wyższe zaś stabilizują staw skokowy i chronią go przed kontuzjami w trakcie poruszania się po bardziej różnorodnym terenie. Miękkie wykończenie kołnierza nie tylko ułatwia zakładanie i zdejmowanie, ale optymalnie otula kostkę nie ograniczając zakresu ruchów.

Materiały damskich butów trekkingowych 4F

Cholewki damskich butów trekkingowych 4F są wykonane ze skóry naturalnej, materiałów tekstylnych lub materiałów syntetycznych. Zastosowane wzmocnienia zwiększają ich wytrzymałość, a zabudowane przednie części chronią palce przed uderzeniami o kamienie, korzenie drzew i inne przeszkody, które napotkać można w trakcie marszu.

Przyczepność i wytrzymałość

Buty górskie 4F wyposażone są w podeszwy wykonane z wytrzymałej gumy. Charakteryzuje ją duża odporność na ścieranie i optymalna twardość, dzięki którym przemieszczanie się wzdłuż dłuższych lub krótszych szlaków jest bardziej komfortowe. Terenowa konstrukcja wielokierunkowego bieżnika dba o przyczepność także na grząskich odcinkach trasy, a ich samoczyszczące kanały zapobiegają zaleganiu błota pod butem.

Oddychalność i ochrona przed przemakaniem

W zależności od modelu, damskie buty trekkingowe 4F korzystają z membran, które nadają im właściwości chroniące przed wilgocią i deszczem oraz zapewniają zdolność do sprawnego oddychania. Stanowią one środkową warstwę, która jest umieszczona pomiędzy materiałem cholewki i wyściółki. Najczęściej stosowaną jest NeoDry, która jest wysokiej jakości hydrofobową membraną, gwarantującą butom skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Amortyzacja

Podeszwa środkowa damskiego obuwia trekkingowego najczęściej jest wykonana z lekkiej i miękkiej pianki. Dzięki niej buty skutecznie tłumią wstrząsy i zapewniają komfort każdego postawionego kroku.

Poprzedni artykułDlaczego żelazo jest istotne dla organizmu?
Następny artykułKolejny sukces w walce z lokalnym narkobiznesem!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments