Wiceminister Romanowski o zmianach w prawie aborcyjnym

0
152

USA jako moralny wzór dla “lewicowej” Europy? – stanowisko wiceministra Romanowskiego.

Od przeszło miesiąca w USA obowiązuje nowe prawo. Sąd Najwyższy zdecydował o zniesieniu nieograniczonego przyzwolenia na aborcję. Kolejne stany decydują się o zakazie zabijania nienarodzonych dzieci. Do dziewięciu, które już takie prawo przyjęły, zamierzają dołączyć cztery następne. Czy zastopowanie rozwoju lewicowej ideologii w Ameryce wpłynie na postepowanie Zachodniej Europy?

Zmiana obowiązującego od 1973 roku prawa to echa prezydentury Donalda Trumpa. Polityk, który jako pierwszy amerykański przywódca przemówił podczas Marszu dla Życia, za cel obrał sobie ochronę młodych obywateli już od poczęcia. Jak widać, dotrzymał złożonej obietnicy, przyznając 3 nominacje dla sędziów Sądu Najwyższego jeszcze przed przekazaniem urzędu Joe Bidenowi.

Lewicowe bojówki straciły ważnego sprzymierzeńca, którym od lat były Stany Zjednoczone. USA były do tej pory głównym reprezentantem proaborcyjnej propagandy na arenie międzynarodowej. Przekaz, który płynie z Waszyngtonu jest jasnym impulsem do działania i sprzeciwu wobec laicyzacji i upadku moralnego Zachodu. Czas pokaże, jak pozostałe kraje ONZ odpowiedzą na decyzję podjętą przez amerykański Sąd Najwyższy.

Czy na fali czerwcowego wyroku możemy spodziewać się kolejnych zmian? Clarence Thomas zasiadający w sądzie najwyższym USA ogłosił chęć zmian obowiązujących przepisów, które dają parom gejów czy lesbijek przywilej adopcji dziecka. Co więcej, władze stanu Floryda położyły kres wpajaniu przez szkoły poglądów grup LGBT już od najmłodszych lat. W programie nauczania nie będzie już miejsca na ideologię gender.

  • Decyzja podjęta w czerwcu przed Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych oraz jej późniejsze konsekwencje pokazują, że kurs obrany przez polskie władze jest słuszny. Nie możemy dać się zastraszyć z pozoru walczącym o wolność organizacjom, które w rzeczywistości przypominają bardziej lewicowe bojówki chcące zabijać nienarodzone dzieci. Te, niekiedy agresywne, grupy mogą liczyć na wsparcie ze strony polskiej opozycji. Tak długo, jak jesteśmy przy władzy, nie pozwolimy na rozwój cywilizacji śmierci. Naród, który niszczy swoją przyszłość, jest na drodze donikąd – mówi Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości.

Sąd Najwyższy USA tak samo jak przed rokiem Trybunał Konstytucyjny opowiedział się za ochroną życia nienarodzonych dzieci. Zjednoczona Prawica zyskała tym samym kolejnego sojusznika w stawianiu czoła lewicowej ideologii wychwalającej aborcję. USA to kraj, z którym powinny liczyć się władze na całym świecie. Wzmocni to głos Polski i Węgier, który do tej pory był ignorowany przez Zachodnią Europę.

Wsparcie na poziomie etycznym pokazuje, że współpraca Polski ze Stanami Zjednoczonymi idzie w dobrym kierunku. Amerykanie są partnerem godnym zaufania w każdej kwestii, nawet tej obronnej. To niezwykle istotne w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą. Egzaminu w tym trudnym dla Europy czasie nie zdały władze Niemiec i Francji. Proponowana przez polską opozycję bliska współpraca z Berlinem czy Paryżem oznaczałaby w rzeczywistości kooperację z Moskwą.

zdjmr Wiceminister Romanowski o zmianach w prawie aborcyjnym

Poprzedni artykułJaki prezent na parapetówkę? Wykaż się kreatywnością i zaskocz wszystkich 
Następny artykułPo zderzeniu z BMW nie żyje 72-letni motorowerzysta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments