Po zderzeniu z BMW nie żyje 72-letni motorowerzysta

1
1365
GAIA

78 letni kierujący motorowerem w miejscowości Werbkowice, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z BMW. W wyniku poniesionych obrażeń motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Ustalamy szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 10.00 na drodze krajowej K-74 w miejscowości Werbkowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78 letni kierujący motorowerem mieszkaniec gminy Werbkowice kiedy skręcał w lewo do miejscowej stacji paliw, wymusił pierwszeństwo 30 letniemu kierującemu samochodem marki BMW. W wyniku tego zderzenia, pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej, motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny oraz wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem BMW był trzeźwy. Z kolei decyzją prokuratora ciało 78 letniego mężczyzny zostało przekazane do zakładu medycyny sadowej, celem przeprowadzenia sekcji. Oba pojazdy zostały zabezpieczone, celem przeprowadzenia dalszych badań przez biegłego z zakresu ruchu drogowego. Szczegółowe przyczyny wypadku będą ustalane w prowadzonym w tej sprawie śledztwie.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Brawura, nieprzemyślane i niezgodne z przepisami manewry mogą mieć tragiczne konsekwencje.

 

asp. szt. Jarosław Karkuszewski

68 206887 Po zderzeniu z BMW nie żyje 72-letni motorowerzysta 68 206888 Po zderzeniu z BMW nie żyje 72-letni motorowerzysta

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ada

To ile lat miał ten poszkodowany? Raz piszecie, że 72 a później 78???