Drewniany dom spłonął doszczętnie

33
968

3 sierpnia, tuż po godzinie 8 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Hutków gm. Krasnobród. Natychmiast do zdarzenia skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zamość z Czasowego Posterunku PSP w Krasnobrodzie oraz pobliskie ochotnicze straże pożarne. 

Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Hutków, stwierdzono że pożarem był objęty był cały dach drewnianego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jego właścicielka samodzielnie wyszła na zewnątrz i nie potrzebowała pomocy medycznej. Do budynku doprowadzona była napowietrzna linia energetyczna, w związku z czym zdalnie Zakład Energetyczny, zdalnie odłączył prąd w tej miejscowości. Działania ratowników OSP polegały  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu z pobliskiego hydrantu na palący się dom. Po dojeździe kolejnych zastępów podana kolejne prądy wody jednocześnie dokonano przeszukania budynku pod kontem przebywania innych osób – na szczęście nikt tam nie przebywał.  W trakcie prowadzenia działań z budynku wyniesiono butlę z gazem LPG. Butla po sprawdzeniu nie stwarzała żadnego zagrożenia i nie wymagała schładzania. Spalone drewniane krokwie zostały powalone aby nie stwarzały zagrożenia. Podczas pożaru zawaleniu uległ murowany komin.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda poinformował, że policja ustala przyczyny i okoliczności tego pożaru. Spaleniu uległ w całości budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem.  Wstępne straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 2,5 godziny, w których wzięły udział 2 zastępy PSP oraz OSP: Krasnobród, Majdan Wielki, Stara Huta oraz Hutków.;

Poprzedni artykułWybicki to nie tylko autor hymnu – “Szlakami marzeń”
Następny artykułW Bodaczowie bus uderzył w ciągnik
Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

1licensed

gay chat phone lines https://gaychatcams.net/

gay chat las vegas https://gay-live-chat.net/

live free gay web cam chat rooms https://gayphillychat.com/

gay chat with married man https://gaychatnorules.com/

pay people to write papers https://uktermpaperwriters.com/

where can i find someone to write my paper https://top100custompapernapkins.com/

custom writing paper service https://researchpaperswriting.org/

buy a philosophy paper https://premiumpapershelp.com/

3unawares

coursework writer https://buycoursework.org/

christiandatingforfree search https://onlinedatingsurvey.com/

online-dating-ukraine https://datingwebsiteshopper.com/

erotic dating sites https://freewebdating.net/