Filmowy Zwierzyniec – startuje LAF

35
313

Letnia Akademia Filmowa jest festiwalem, który odbywa się co roku latem                          w Zwierzyńcu na Roztoczu. Gromadzi miłośników dobrego kina, ale i szerzej: ludzi szukających ciekawych wrażeń kulturalnych. Atutem LAF jest jego umiejscowienie
w stolicy Roztocza, więc kinomani mogą też skorzystać z uroków Roztoczańskiego Parku Narodowego, który od czerwca 2019 roku jest na liście rezerwatów biosfery UNESCO i z pewnością jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc województwa lubelskiego.   

Organizatorem wydarzenia jest obecnie Fundacja Filmowa Warszawa.

W dniach 7-15 sierpnia, Zwierzyniec ponownie stanie się filmową stolicą kina. W pięknych okolicznościach przyrody, nad Wieprzem, w klimatycznym Zwierzyńcu zostaną wyświetlone filmy polskie i zagraniczne, prapremiery i „archeologia kina”, filmy uznanych twórców i kino niszowe, nocne seanse na dziedzińcu zabytkowego browaru
oraz przedpołudniowe projekcje dla najmłodszych.

Do tego wszystkiego spotkania z artystami, wśród których są Joanna Żółkowska, Aleksandra Popławska, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Robert Gliński, Tomasz Schuchardt, Mariusz Banasiuk, Mariusz Drężek czy Lech Dyblik.

Początek LAFu jest obiecujący. Rozpocznie się w pierwszą niedzielę sierpnia przedpremierowo pokazem filmu „Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczenia. Jego bohaterka Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość (chrzciny najmłodszego wnuka) do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. W filmie poza grającą główną rolę Katarzyną Figurą (która dwa lata temu odwiedziła Zwierzyniec) występuje też Tomasz Schuchardt, który – razem z reżyserem Jakubem Skoczeniem – będzie bohaterem spotkania tuż po projekcji. A seans zapowie i spotkanie poprowadzi krytyk filmowy i przyjaciel LAF Łukasz Maciejewski.

Joanna Żółkowska, Aleksandra Popławska, Kinga Dębska, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt, Mateusz Banasiuk, Mariusz Drężek, Lech Dyblik, Tomasz Habowski czy Grzegorz Linkowski – to tylko przykłady świetnych filmowych twórców, którzy o swojej pracy opowiedzą zwierzynieckiej publiczności. Spotkania poprowadzą krytyk filmowy Łukasz Maciejewski i dyrektor artystyczny Letniej Akademii Filmowej Ryszard Jaźwiński.  

Projekcjom filmowym oraz spotkaniom będą towarzyszyły koncerty plenerowe. W tym roku na scenie LAFu zagoszczą cztery wspaniałe zespoły.
8 sierpnia – Róża

10 sierpnia – Hańba!

12 sierpnia – Cztery Kilo Obywatela

14 sierpnia – The Cassino

Wszystkie koncerty odbędą się na dziedzińcu Browaru Zwierzyniec. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 00:00. Wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program 23. Letniej Akademii Filmowej TUTAJ

Poprzedni artykułNieszczęście na drodze. Dwie osoby nie żyją
Następny artykułWielki dzień kolarstwa – Tour de Pologne w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

3undisputed

free chat network gay https://gaychatcams.net/

gay webcam chat sites https://gay-live-chat.net/

free gay boy video chat https://gayphillychat.com/

free gay chat lines los angeles https://gaymusclechatrooms.com/

gay video chat free https://gayinteracialchat.com/

gay chat toms river nj https://gaymanchatrooms.com/

help writing papers for college https://term-paper-help.org/

write my thesis paper https://uktermpaperwriters.com/

pay for someone to write your paper https://write-my-paper-for-me.org/

how to find someone to write my paper https://top100custompapernapkins.com/

1nursery

coursework resources https://mycourseworkhelp.net/

database coursework https://buycoursework.org/

coursework help university https://courseworkdomau.com/

asien dating online https://freewebdating.net/

international dating site reddit https://jewish-dating-online.net/

asian online dating https://onlinedatinghunks.com/

good dating websites https://freewebdating.net/