Zielony prezent od Veolii

0
285

Drzewa i krzewy posadzili w dziewięciu miastach pracownicy spółek Veolia term w ramach współpracy ze społecznościami lokalnymi. Akcja nasadzeń z okazji 25-lecia działalności Grupy w Polsce rozpoczęła się w Dniu Ziemi i trwała przez kilka miesięcy, a prowadzona była w Zamościu, Leżajsku, Chrzanowie, Szczytnie, Słupcy, Tarnowskich Górach, Bytowie Jarocinie i Wrześni. W inicjatywie, wspartej przez Fundację Veolia Polska, wzięli udział również przedstawiciele samorządów i mieszkańcy. 

Poprzez tę akcję Veolia term celebruje 25 lat swojej obecności na polskim rynku. Veolia term to jeden z wiodących dostawców usług z zakresu zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. 

Veolia term w ramach transformacji ekologicznej podejmuje kompleksowe działania, które mają znaczący wpływ na środowisko. Jednym z przykładów lokalnego oddziaływania jest tegoroczna akcja nasadzeń roślinności w kilku polskich miastach. 

  • Celebrując dwudziestopięciolecie Veolii w Polsce, postanowiliśmy zrobić zielony prezent dla naszych miast. Ten zielony prezent to drzewa, które sadziliśmy wspólnie z mieszkańcami i przedstawicielami samorządu lokalnego – mówi Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolia term – Bycie liderem transformacji energetycznej zobowiązuje, dlatego dbamy o bioróżnorodność i środowisko. – dodaje.

W Zamościu nasadzenia od Veolii pojawiły się na rabacie przed apartamentowcem „Bazyliańska 1” na Starym Mieście. Znalazły się wśród nich trawy ozdobne, berberysy, byliny i szczepione na pniu drzewka ozdobne.

W Chrzanowie rośliny pojawiły się na terenie przed Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. W Leżajsku w ramach akcji pracownicy posadzili drzewa wzdłuż reprezentacyjnych ulic: Marii Curie-Skłodowskiej oraz Leśnej. Natomiast w Szczytnie grupa wolontariuszy, z pomocą miejskich przedszkoli, posadziła kompozycje roślinne w donicach, ozdabiając Pasiekę Miejską w Małej Bieli oraz centrum miasta przy ul. Polskiej w pobliżu dworca PKS i Targowiska Miejskiego. 

– Bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do wyzwań, wobec których stają nasi samorządowi partnerzy. Jesteśmy blisko lokalnych społeczności. Poprzez nasadzenia drzew chcemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza w miastach, a tym samym zwrócić uwagę, że każde działanie na rzecz ochrony bioróżnorodności ma znaczenie. Dziękujemy pracownikom naszej spółki za zaangażowanie i poświęcony czas dla wspólnego dobra jakim jest dbałość o środowisko – mówi Janusz Lewicki, prezes zarządu Veolia Wschód Sp. z o.o.

Realizując założenia zielonej transformacji, Veolia tworzy nie tylko rozwiązania bardziej efektywne ekonomicznie, ale również przyjazne dla środowiska naturalnego. Przykładem są liczne inicjatywy, w tym tegoroczna ogólnopolska akcja sadzenia drzew, krzewów i roślin, w którą zaangażowali się zarówno pracownicy spółek Veolia Południe, Veolia Wschód, Veolia Północ, Veolia Zachód oraz Veolia Szczytno, jak i lokalne społeczności. W ramach podobnych akcji posadziliśmy łąki kwietne oraz zrobiliśmy pięć pasiek na terenie naszych ciepłowni. Staramy się działać kompleksowo. Przykładem potwierdzającym fakt, że traktujemy nasze zobowiązania wobec środowiska odpowiedzialnie, jest tegoroczna ogólnopolska akcja sadzenia drzew i roślin, w którą angażują się pracownicy naszych spółek – dodaje.  

Grupa Veolia w Polsce dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Od 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb Klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

Grupa Veolia w Polsce zatrudnia 4 600 pracowników, których misją jest odnawianie zasobów świata. Prowadzi działalność w 123 miejscowościach, w 58 miastach zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Energy Contracting Poland, Veolia Industry Polska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne.

Poprzedni artykułAkademia Zamojska wyemitowała własny banknot
Następny artykułZablokowana S17 po śmiertelnym wypadku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments