Peowiaków: potrącił 18-latkę na pasach

0
1134

Wczoraj w Zamościu doszło do potrącenia pieszej. Z wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w momencie, gdy 18-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Peowiaków w Zamościu. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynika, że doprowadził do niego 27-letni kierujący audi z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna jechał od strony ulicy Wyszyńskiego w kierunku ulicy Partyzantów. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, w następstwie czego potrącił znajdującą się na nim kobietę. 18-latka z gminy Sułów w tym czasie była już na pasie ruchu, którym poruszał się kierujący. Poszkodowana natychmiast została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że zarówno piesza, jak i kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 27-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę. Kierujący w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na pasach nie znajduje się pieszy. Takie zachowanie jest bardzo ważne chociażby z powodu padających promieni słonecznych, które przy dobrych warunkach pogodowych mogą ograniczać widoczność. Umożliwia również dostrzeżenie tego, co dzieje się poza jezdnią, a tym samym właściwie zareagować, gdy pieszy zbliża się do przejścia. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Zamość

68 206375 Peowiaków: potrącił 18-latkę na pasach 68 206374 Peowiaków: potrącił 18-latkę na pasach

Poprzedni artykułSępy nad zamojskim ZOO
Następny artykułUderzył osobówka w samochodów ciężarowy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments