Nowy hejnalista na wieży

0
965

Zamość ma nowego hejnalistę. Jest nim Konrad Zając, uczeń czwartej klasy szkoły średniej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Tradycyjnie odgrywany w trzy strony świata hejnał zamojski to oczywiście tradycja. Hejnał wybrzmiewa w sezonie każdego dnia o godzinie w samo południe.

Rola hejnalisty zamojskiego to nie lada wyzwanie. Trzeba każdego dnia pokonywać schody, które prowadzą na szczyt wieży ratuszowej oraz pięknie grać na trąbce. Dotychczas Zamość miał wspaniałych hejnalistów, byli nimi Kazimierz Szady oraz Krzysztof Wiatrzyk. Hejnaliści grali hejnał z wieży ratusza już ponad 20 lat i każdego dnia pozdrawiali turystów zebranych na Rynku Wielkim oraz na Rynku Solnym machając serdecznie po każdym odegranym hejnale. Byli obecni także przy wielu uroczystościach miejskich i dumnie promowali nasze miasto. 

W tym roku zamojski magistrat podpisał umowę z nowym hejnalistą. Jest nim Konrad Zając, uczeń czwartej klasy szkoły średniej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Poprzedni artykułPo “zakupie akcje Orlenu” stracił 34 000 zł
Następny artykułPraca czeka – oferty pracy z zamojskiego PUP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments