Przed nami Tour de Pologne. Miasto zachęca do kibicowania na trasie wyścigu.

0
806
Fot. tourdepologne.pl/ Szymon Gruchalski

W niedzielę, 31 lipca mieszkańcy Zamościa będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć w akcji najlepszych kolarzy na świecie. Blisko dziewięciokilometrową pętlę ulicami miasta zwieńczy spektakularny sprinterski finisz drugiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawodnicy zakończą zmagania w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Okrzei. Zamojski ratusz zachęca do wzięcia udziału w tym sportowym święcie.

Tour de Pologne jest jednym z największych wyścigów kolarskich na świecie. Dzięki blisko trzydziestoletniej pracy Czesława Langa i jego zespołu, impreza została żelaznym punktem cyklu World Tour pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Status ten oznacza, że do Polski przyjeżdżają zawodnicy najlepszych grup kolarskich na świecie.

Polski Tour zyskał opinię wyścigu, w którym rodzą się kolarskie gwiazdy. W ostatnich latach etapy na polskich drogach wygrywały ikony światowego peletonu jak Alberto Contador, Peter Sagan, Simon Yates, a także polskie gwiazdy – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka.

Dzięki współpracy firmy Lang Team, Miasta Zamość i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mieszkańcy Zamościa będą mogli na własne oczy obejrzeć tuzów dwóch kółek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania w niedzielę, 31 lipca. Wówczas odbędzie się etap z Chełma do Zamościa o długości 205,6 km.

Zamojski magistrat zachęca mieszkańców do kibicowania wzdłuż trasy wyznaczonej ulicami miasta. Kolarze pojawią się na ul. Lipskiej (wjazd od strony Skokówki) około godz. 16:03. Dwukrotnie pokonają pętlę o długości 8,8 km. Finisz zaplanowano w okolicach skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Okrzei (godz. 16:39). Dekoracja najlepszych zawodników etapu odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym (przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego).

  • Prosimy o zapoznanie się z logistyką 2. etapu Tour de Pologne w Zamościu. Z uwagi na zaplanowane działania organizacyjne przewidujemy ograniczone możliwości przemieszczania się autem. W związku z tym zalecamy skorzystanie z ekologicznych środków lokomocji. – informuje ratusz.

14217 informacja dla mieszkancow Przed nami Tour de Pologne. Miasto zachęca do kibicowania na trasie wyścigu.

14217 informacja dla mieszkancow2 Przed nami Tour de Pologne. Miasto zachęca do kibicowania na trasie wyścigu.

Poprzedni artykułCiągnik rolniczy przewrócił się przygniatając pasażerkę
Następny artykułEuropejski Piknik Rodzinny nad zamojskim zalewem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments