Zakupy na raty przez internet – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
245

Zakup nowej pralki, lodówki, czy laptopa za gotówkę często przerasta nasze możliwości finansowe. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są zakupy na raty przez internet, dzięki którym można nabyć potrzebny produkt bez konieczności zapłaty całej kwoty od razu. Co warto wiedzieć o zakupach ratalnych?

Nagła awaria pralki czy lodówki często stawia nas przed koniecznością zakupu nowego sprzętu. Nie zawsze możemy sfinansować zakup z bieżących zarobków, a jeśli nie posiadamy oszczędności, jedyną szansą na zakup niezbędnego sprzętu są zakupy na raty. Czym charakteryzuje się kredyt ratalny i kto może podpisać umowę kredytową?

Czym jest kredyt ratalny?

Kredyt ratalny to kredyt, na który możemy zdecydować się podczas zakupu wybranych produktów. Zwykle jest to sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, czy też meble. Nie trzeba więc udawać się do banku, aby otrzymać decyzję kredytową. W odróżnieniu od kredytu gotówkowego kredyt ratalny jest przeznaczony na konkretny cel. Można się o niego starać w sklepach stacjonarnych, wypełniając dokumentację kredytową w obecności sprzedawcy. Również podczas zakupów internetowych można zaciągnąć kredyt na raty online. W takiej sytuacji w celu weryfikacji tożsamości trzeba zwykle zrealizować na rachunek banku przelew w kwocie 1 zł.

Zakupy na raty kupujwratach.pl pozwalają dokonać zakupu nawet wtedy, gdy nie mamy całej kwoty na zapłatę za wybrany produkt. Spłata ratalna nie obciąży zbytnio budżetu domowego, dzięki czemu możemy od razu cieszyć się wymarzonym produktem, zamiast dokonać zakupu dopiero wtedy, gdy uzbieramy całą kwotę. Kredyt ratalny to minimum formalności – zwykle wystarczy dowód osobisty. We wniosku kredytowym trzeba też podać informacje o uzyskiwanych dochodach. Decyzja o zawarciu umowy kredytowej jest przyznawana błyskawicznie.

Zakupy na raty przez internet – kto może złożyć wniosek kredytowy?

Choć każdy może złożyć wniosek o kredyt ratalny, jest on przeznaczony tylko dla osób, które mają stałe źródło dochodu. Przed zawarciem umowy kredytowej bank sprawdza zdolność kredytową klienta oraz jego historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Choć najlepiej widziana jest umowa o pracę, banki honorują też inne źródła dochodu – mogą to być emerytury, renty, umowy cywilnoprawne, a nawet wpływy ze stypendium. Akceptowane formy uzyskiwania dochodów zależą od konkretnego banku. Uzyskując inne dochody, niż te z umowy o pracę, warto więc dowiedzieć się przed zakupem, czy będziemy mogli dokonać zakupu na raty. Osoba, która ma negatywną historię kredytową lub też nie posiada dochodów, nie ma szansy na pozytywną decyzję o kredycie konsumenckim.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Ulica Witolda Lutosławskiego już po przebudowie
Następny artykułNa polu marihuany zostawił przesyłkę ze swoim adresem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments