Dyrektor szpitala w Zamościu wybrany. Było trzech kandydatów.

0
2877

Zarząd Województwa Lubelskiego rozstrzygnął konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. O fotel szefa szpitala “papieskiego” ubiegało się trzech kandydatów. Konkurs wygrał Adam Fimiarz, który od 1 kwietnia, po rezygnacji Małgorzaty Popławskiej, pełnił obowiązki dyrektora tej instytucji. Teraz został już formalnie dyrektorem placówki.

W postępowaniu konkursowym na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zostały złożone 3 oferty konkursowe – na posiedzeniu Komisji Konkursowej w dniu 5 lipca 2022 r. w wyniku przeprowadzonego głosowania wymaganą większość głosów zdobył Pan Adam Fimiarz, którego Komisja zarekomendowała Zarządowi Województwa Lubelskiego na to stanowisko. – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Adam Fimiarz jest absolwentem UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu zdrowia publicznego na kierunku ,,Zarządzanie i ekonomika w ochronie zdrowia” Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2003 roku pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie na stanowisku pełnomocnika ds. bezpieczeństwa, a od 2008 roku na stanowisku zastępcy dyrektora. Od listopada 2020 roku do 31 marca br. był Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej. Od 1 kwietnia 2022r. przejął obowiązki dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Zastąpił on na tym stanowisku Małgorzatę Popławską, która złożyła rezygnację po niespełna dwóch latach kierowania instytucją. Teraz Adam Fimiarz jest już formalnie dyrektorem zamojskiego szpitala “papieskiego”.

adam fimiarz Dyrektor szpitala w Zamościu wybrany. Było trzech kandydatów.
Dyrektor Adam Fimiarz
Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Programy mieszkaniowe dla osób niepełnosprawnych
Następny artykuł“Poznajmy się w Zamościu”. Piknik rodzinny na Rynku Wielkim.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments