Wyniki konkursów dyrektorskich w zamojskich szkołach

0
2681

30 czerwca zamojski magistrat zatwierdził nazwiska dyrektorów szkół i przedszkoli na terenie miasta Zamość, którzy pokierują placówkami od nowego roku szkolnego.

W zdecydowanej większości gabinetów dyrektorskich placówek oświatowych w Zamościu, tabliczki z nazwiskami dyrektorów pozostaną te same. W trzech zamojskich szkołach zmienią się dyrektorzy, a w przypadku czterech placówek konkursy nie zostały rozstrzygnięte i o wyborze dyrektora zadecyduje prezydent.

Nie ma jeszcze decyzji kto obejmie obowiązki dyrektorskie w Przedszkolu nr 2 i Przedszkolu nr 8, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Tam konkursy nie zostały rozstrzygnięte, ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał od komisji wymaganych 50% punktów. W tej sytuacji prezydent Andrzej Wnuk może rozpisać nowe konkursy, ale już wiadomo, że tego nie zrobi. Prezydent obsadzi wolne stanowiska dopiero po uzyskaniu opinii kuratorium oświaty.

Od roku szkolnego 2022/2023 nowi dyrektorzy powitają uczniów w dwóch podstawówkach i jednym liceum.

Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 zostanie Tadeusz Sałamacha, pracujący dotąd na tym samym stanowisku w podstawówce w Gdeszynie (gm. Miączyn). Dotychczasowa dyrektor „czwórki” Ewa Lorenz nie przystępowała do konkursu.

W Szkole Podstawowej nr 8 zmiany są niewielkie. Dotychczasowa dyrektor Maria Trześniewska odeszła na emeryturę, a od września zastąpi ją Artur Plewa wieloletni zastępca.

W gabinecie dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego od września zasiądzie Monika Maluha, nauczyciel chemii w „Budowlance”, a dotychczasowa dyrektor ogólniaka Beata Chmura przechodzi na emeryturę.

Tegoroczny konkurs ratusza na dyrektorów placówek oświatowych Miasta Zamość przewidywał obsadzenie 24 kandydatów. 17 nazwisk dyrektorów nie zmienia się, gdyż konkursy wygrali dotychczasowi dyrektorzy.

Poprzedni artykułNowy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.
Następny artykułMatura 2022 w Zamościu – jedynie “Społeczniak” ze 100% zdawalnością
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments